Artykuły

Listy, polemiki, wyjaśnienia

Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, ul. Mickiewicza 4

W nawiązaniu do informacji prasowej pt. "Zemsta łódzkiej widowni" (Dz.P. 27.05.br.) wyjaśniam, że protest łódzkiej widowni szkolnej, a zwłaszcza okrzyki "złodzieje", nie miały nic wspólnego z po­ziomem artystycznym tarnowskiej "Ze­msty", skierowane były pod adresem orga­nizatora, który sprzedał nasz spektakl in­formując, że chodzi o widowisko teatru Ja­nusza Józefowicza, w jego reżyserii z udzia­łem m.in. Janusza Stokłosy i Barbary Dzie­kan - o czym naturalnie nie mieliśmy poję­cia. Jak sądzę, wyjaśnienie to zmienia całkowicie obraz zaistniałej w Łodzi sytuacji, w związku z czym proszę o zamieszczenie stosownego sprostowania.

Dyrektor Naczelny i Artystyczny STANISŁAW ŚWIDER

Odpowiedź autora.

Być może łódzcy widzowie, skandując w Teatrze Muzycznym "Złodzieje", czuli się - tak jak pisze dyrektor Świder - oszu­kani, że zostali zaproszeni na widowisko teatru Józefowicza, a przyszło im oglądać "Zemstę" w wykonaniu teatru z Tarnowa. Nie mogłem tej informacji zweryfikować, ponieważ - jak już wcześniej napisałem - w dniu, w którym przygotowywałem ten materiał, telefon w siedzibie krakowskiego organizatora milczał.

Nie jestem pewien jednak, czy zmienia to "całkowicie obraz zaistniałej w Łodzi sy­tuacji". Tak się bowiem składa, że o spra­wie informowały również Fakty TVN. Przed kamerami nauczyciele i uczniowie szkół łódzkich wyraźnie mówili o tarnow­skim spektaklu, krytykując go właśnie za poziom. Nie mnie oceniać, kto miał rację. Informacje te potwierdził również dyrektor biura organizacji widowisk w Teatrze Mu­zycznym w Łodzi, Jerzy Pintera.

WIESŁAW ZIOBRO

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji