Artykuły

Sosnowiec. "Dobry wojak Szwejk" w Zagłębiu za 400 groszy

W akcji biletu za grosze bierze też udział Teatr Zagłębia, który 21 maja za 400 groszy "Dobrego wojaka Szwejka" w reżyserii Igora Gorzkowskiego.

21 maja teatry publiczne w całej Polsce zagrają swoje spektakle w ramach organizowanej już po raz drugi akcji biletu za grosze. W ubiegłym roku jego cena (250 groszy) nawiązywała do okrągłej rocznicy istnienia teatru publicznego w Polsce. W tym roku odwołuje się z kolei do rocznicy śmierci dramatopisarza wszechczasów - Williama Shakespeare'a. Bilety w specjalnej cenie 400 groszy (4 zł) będzie można kupić osobiście w kasach teatrów. Sprzedaż rozpocznie się 14 maja.

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji biletu za grosze jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ubiegłym roku była ona jednym z ważniejszych wydarzeń obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach 100 polskich teatrów zasiadło blisko 50 tysięcy widzów - także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.

Do akcji przyłączyło się 90 teatrów publicznych z całej Polski. 21 maja o godz. 18:00 Teatr Zagłębia zaprezentuje "Dobrego wojaka Szwejka" w reżyserii Igora Gorzkowskiego.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 14 maja i będzie prowadzona, podobnie jak w ubiegłym roku, tylko w kasach teatrów.

14 maja kasa Teatru Zagłębia czynna będzie od godz. 14:00. Na spektakl w ramach akcji "Bilet za 400 groszy" rezerwacje nie obowiązują.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji