Artykuły

Lublin. "Ony" laureatem prestiżowego konkursu

Spektakl "Ony" Marty Guśniowskiej w reż. Daniela Adamczyka zdobył jedną z głównych nagród 21. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Drugim laureatem został spektakl "nie-boska komedia. WSZYSTKO POWIEM BOGU!" Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki.

Uroczyste ogłoszenie werdyktu (na zdjęciu) odbyło się wczoraj wieczorem w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Nagrody laureatom wręczyli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska, dyrektor Instytutu Teatralnego Dorota Buchwald, przewodniczący Jury Jacek Kopciński oraz przewodniczący Komisji Artystycznej Jacek Sieradzki.

Po obejrzeniu 11 z 12 spektakli zakwalifikowanych do finału Konkursu Jury zdecydowało w tym roku o przyznaniu dwóch głównych nagród za najlepszy spektakl (w wysokości 35 tys. zł każda).

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej prowadzony jest od 1994 z inicjatywy ówczesnego Ministra Kultury i Sztuki Kazimierza Dejmka. Konkurs ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji