Artykuły

Kielce. Steczkowska i Piasek w spektaklu KTT

Andrzej "Piasek" Piaseczny jako Judasz, Justyna Steczkowska w roli Marii Magdaleny, a obok nich artyści z Filharmonii Świętokrzyskiej, Kieleckiego Teatru Tańca i znakomity chór Fermata to główni bohaterowie "Pasji" - spektaklu, który będzie miał swoją premierę w Wielką Środę w Kielcach. Zapowiada się wielkie wydarzenie artystyczne.

To będzie ogromne przedsięwzięcie artystyczne i finansowe. "Pasja" to historia inspirowana Drogą Krzyżową Jezusa. Opowieść stworzyli Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak -założyciele Kieleckiego Teatru Tańca. Teksty pieśni napisał znany kielecki twórca Henryk Jachimowski, zaś muzykę - wykładowca Akademii Świętokrzyskiej Paweł Łukowiec.

"Piasek" w spektaklu wcieli się w postać Judasza, zaś Justyna Steczkowska - w postać Marii Magdaleny. Równolegle postaci te będą grali tancerze - Ewelina Kubot i Grzegorz Pańtak. W postać Jezusa wcieli się Michał Ośka, tancerz Kieleckiego Teatru Tańca.

- Bardzo cieszymy się, że Andrzej Piaseczny i Justyna Steczkowska zdecydowali się na udział w spektaklu. Piasek myślał wcześniej o podobnym projekcie - spektaklu liturgicznego, więc nasza propozycja była spełnieniem jego planów. Natomiast z Justyną współpracowaliśmy przy widowisku "Femme Fatale" i zarówno artystka, jak i my bardzo dobrze wspominamy ten czas - mówi Grzegorz Pańtak.

Próby do "Pasji" rozpoczną się w drugiej połowie stycznia - na pierwszy ogień pójdzie balet. Premiera widowiska planowana jest na Wielką Środę, 12 kwietnia. Twórcy spektaklu prowadzą rozmowy z II Programem TVP na temat nagrania spektaklu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji