Artykuły

Piosenki STS

Tym razem są same piosenki. Prawie - bo dodano jeszcze kilka wierszy (J. Skolimowskiego i E. Brylla). I bez polityki. Prawie - bo ślady politycznej aluzyjności są tu i ówdzie do uchwycenia. A zresztą czyż w samym fakcie zmontowania takiego właśnie programu nie ma polityki? Jedenasty program Stu­denckiego Teatru Satyryków nosi tytuł "Idź na spacer alegorio" i ale­goria poszła w nim na spacer.

Nie wiem, w jakim stopniu Stu­dencki Teatr Satyryków jest je­szcze teatrem studenckim. Wydaje mi się, że powstał z tego dziś dość szczególny twór. Autorzy to "sta­rzy" weterani: Jarosław Abramow, Andrzej Jarecki i Agnieszka Osiec­ka, do której (tzn. do jej tekstów) mam zadawniony sentyment. Kom­pozytorzy także: Marek Lusztig i Edward Pałłasz. Piosenki są na ogół udane, teksty poetyckie, czasem dowcipne, melodie przyjemne.

Weteranów nie zaliczających się już chyba do studentów nawet tzw. "wiecznych", można spotkać także i wśród wykonawców. Reszta to zdaje się w większości studenci ze szkoły dramatycznej. Wszystko więc razem tworzy jakiś teatr pół-zawodowy w treści i amatorski w formie. Bo wykonawcy mieszczą się całkowicie w granicach amator­szczyzny i to dość przeciętnej. Jed­na BARBARA RYLSKA postawie­niem głosu, muzykalnością, inter­pretacją wyróżnia się zdecydowanie spośród reszty. To jut jest śpie­waczka estradowa. Wśród mężczyzn dobre zadatki estradowe wykazu­ją MARIAN KUBERA i STANI­SŁAW MŁYNARCZYK.

Piosenki podane były w jednym ciągu łączonym i dzielonym świa­tłem. Próby czegoś w rodzaju na­wiązującej kontakt z widownią konferansjerki w drugiej części da­ły bardzo żałosne rezultaty.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji