Artykuły

TVP. Premiera "Skazy" w Studiu Teatralnym Dwójki

W późny niedzielny [23 października] wieczór TVP2 pokaże spektakl "Skaza" Marzeny Brody. To drastyczna historia kazirodczej miłości bez happy endu.

Godzina 23.35 to w telewizji czas antenowy na programy niestosowne dla dzieci i młodzieży.

"Skaza" [na zdjęciu scena ze spektaklu], którą zdecydowano się właśnie o tej porze pokazać, na pewno nie nadaje się dla niewinnych i ufnych ocząt. Bohaterowie sztuki, Samantha i Matt, są rodzeństwem latami katowanym i gwałconym przez rodziców. Uciekają od koszmaru z dzieciństwa w kazirodczą miłość, poza którą nic wartościowego dla nich nie istnieje.

Starsza Samantha próbuje wprawdzie nadać sens ich egzystencji, opartej na wypaczonych wzorcach, ale nie jest w stanie udźwignąć wszystkich życiowych ról, których oczekuje od niej Matt. Ten zaś niemal nie wychodzi z domu, kryje się między meblami, w poczuciu, że tylko tam jest niewidzialny, więc bezpieczny. Wreszcie znajduje wyjście z sytuacji, które jednak tylko dopełni tragedię rodziny Colemanów.

"Skazę" napisała Marzena Broda, pisarka, która ostatnio wydała także nową książkę "Luka". Spektakl zaś wyreżyserował Marcin Wrona. Debiutował on w Teatrze Telewizji znakomitym "Pasożytem", a za dokument "Człowiek magnes" został nagrodzony przez Roberta De Niro i Martina Scorsese na organizowanym przez nich Tribeca Film Festival w Nowym Jorku.

Studio Teatralne Dwójki, 23.10, godz. 23.35

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji