Artykuły

Kąpielisko Ostrów

Paweł Huelle, autor kultowego "Weisera Dawidka" napisał "Kąpielisko Ostrów" specjalnie dla lu­belskiej sceny. Możemy się spodziewać spekta­klu, który stanie się dla polskiej publiczności "lek­turą narkotykiem".

Tak stało się z "Weiserem Dawidkiem", uznanym za ar­cydzieło, "książkę dobrą, że aż budzącą lęk", lekturę kultową. Po jej wydaniu Huelle został uznany za jednego z najwybit­niejszych prozaików w Polsce. Kolejne powieści przyniosły mu międzynarodowy sukces.

"Kąpielisko Ostrów" opo­wiada o współczesnej polskiej rodzinie, która odzyskuje utra­cony po wojnie majątek, a mimo to nie może obdarować siebie miłością. Pieniądze sprawiają, że dom, przy któ­rym przed wojną było kąpie­lisko, a nawet pływały parostatki staje się "kulą u nogi i balastem okropnych snów".

- Znów chce mi się grać. Świetny tekst, dobry reżyser, niezwykła scenografia - po­wiedział nam Włodzimierz Wiszniewski, który jako zdziwaczały pan Wacław będzie miał romans z długo­nogą studentką. Zagra ją Olga Borys, młoda gwiazda teatru (znana z serialu "Są­siedzi", a także z tego, że śpiewa i tańczy "Piosenkę dla abonentów"). W roli Trybulaka, współczesnego nowobogackiego, który bę­dzie chciał kupić tytułowe ką­pielisko zobaczymy Jerzego Rogalskiego.

Osobiście spodziewam się po Pawle Huelle, Krzysztofie Babickim, który "Kąpielisko" wyreżyserował, Pawle Dobrzyckim (sceno­grafia) i Marku Kuczyńskim (muzyka) spektaklu z klima­tami, jakie dotąd potrafił w teatrze wyczarowywać tylko Kantor.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji