Artykuły

"Umarła klasa"

Kto widział " Umarłą klasę" Kantora, nigdy jej nie zapomni. Kto nie widział, ma okazję obejrzeć filmy poświęcone jednemu z najsłynniejszych przedstawień współczesnego teatru i wystawę. We wtorek mija 30 lat od premiery spektaklu.

Pokazy odbywać się będą w Krzysztoforach (ul. Szczepańska 2), w miejscu premiery spektaklu. Obejrzeć będzie można filmy rejestrujące spektakl Kantora w różnych okresach jego eksploatacji. Jutro o godz. 19 pokazany zostanie film Andrzeja Wajdy zatytułowany "Umarła klasa", nakręcony w rok po premierze. Po projekcji - spotkanie z Andrzejem Wajdą i aktorami Cricot 2 którzy grali w pierwszej wersji spektaklu. W środę o godz. 19 - film składający się z kilku archiwalnych zapisów "Umarłej klasy", który powstał specjalnie na rocznicę premiery z inicjatywy Franco Laery, współproducenta ostatnich przedstawień Kantora. W czwartek o godz. 19 pokazana zostanie rejestracja (autorstwa Nata Lilensteina) spektaklu granego w Paryżu w roku 1989.

W Galerii-Pracowni Tadeusza Kantora (ul. Sienna 7/5) trwa wystawa fotografii Jacka Marii Stokłosy (aktora Cricot grającego również w "Umarłej klasie" zatytułowana "Klasa".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji