Artykuły

Wrocław. Filmy na 89. urodziny Tadeusza Różewicza

W sobotę, w dniu urodzin Tadeusza Różewicza [na zdjęciu], we Wrocławskim Teatrze Współczesnym będzie można zobaczyć po raz pierwszy poświęcony mu film dokumentalny Andrzeja Sapiji - "Poeta emeritus".

To czwarty film w reżyserii Sapiji, którego bohaterem jest Różewicz. Tym razem jest to poruszająca opowieść o przemijaniu, w której oprócz samego poety występują także jego żona i synowie, a także przyjaciele - profesorowie Ryszard Przybylski i Mieczysław Porębski.

Urodziny Tadeusza Różewicza świętuje też wrocławski Teatr Polski - z tej okazji w sobotę o godz. 18 rozpocznie się pokaz telewizyjnej rejestracji spektaklu "Złowiony - rekonstrukcje" w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego z roku 1984.

"Poeta emeritus", prapremierowy pokaz filmu o Tadeuszu Różewiczu w reżyserii Andrzeja Sapiji, Wrocławski Teatr Współczesny, sobota, godz. 18, po projekcji spotkanie z reżyserem, wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, rezerwacja pod tel. 071 358 89 20.

"Złowiony - rekonstrukcje", pokaz rejestracji spektaklu w reż. Jerzego Grzegorzewskiego z roku 1984, Teatr Polski, scena przy ul. Zapolskiej, sobota, godz. 18, wstęp wolny.

Na zdjęciu: Tadeusz Różewicz podczas uroczystości wręczania mu tytułu doktora honoris causa Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, 4 października 2010 r.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji