Czas akcji: współcześnie.
Miejsce akcji: Edmonton w stanie Alberta w Kanadzie.
Obsada: 4 role męskie, 3 role kobiece.
Druk: "Dialog" nr 11/1994.
Sztuka w jednym akcie.
Grupa ludzi w wieku między dwudziestką a trzydziestką rozpaczliwie szuka sensu i smaku życia. Wszyscy są dotkliwie samotni, nieszczęśliwi i obsesyjnie spragnieni miłości. Uprawiają seks we wszelkich konfiguracjach, sięgają po alkohol i narkotyki, ale nic nie jest w stanie wypełnić wewnętrznej, emocjonalnej pustki.
David i Candy mieszkają razem. Kiedyś byli parą, ale już nie są. David zrobił krótkotrwałą karierę telewizyjną jako aktor - gwiazda popularnego programu w Toronto, ale wrócił do rodzinnego Edmonton i pracuje jako kelner. Jest gejem i uprawia homoseksualną miłość z wieloma partnerami. Candy stara się dbać o swoją formę, intensywnie trenuje na siłowni, pilnuje diety i wciąż czeka na spotkanie tego jednego jedynego. Gdy Candy zwierza się: "Chcę czegoś więcej niż tylko seks", David odpowiada: "Dlatego Bóg wymyślił filmy".
Dawnym znajomym obojga jest Bernie. Nienawidzi wykonywanej przez siebie, nudnej pracy, ostro pije, wciąż wdaje się w bójki. Jest moralnie odpowiedzialny za samobójstwo swojej dziewczyny (z tego też powodu Candy go nie lubi, bo zmarła Dana była jej przyjaciółką). Lgnie do Davida, pragnie jego przyjaźni. David w pewnym stopniu tę przyjaźń okazuje, pomaga Berniemu w kłopotach, wspiera go, ale Berniemu to nie wystarcza.
Wśród licznych znajomych Davida jest siedemnastoletni, niedoświadczony Kane, który szuka miejsca w życiu i własnej tożsamości. Stopniowo zbliża się do Davida, jest nim zafascynowany, ale nie jest pewny, czy jego uczucia to miłość homoseksualna, czy tylko głód bliskości i czułości, który dręczy wszystkich bohaterów.
Candy poznaje barmana Roberta i wdaje się z nim w romans. Szczerze wierzy, że to będzie nareszcie głębsze uczucie, ale sprawy się komplikują. Robert zataił, że ma żonę i córkę. Z kolei Candy zataiła, że wdała się w lesbijski związek z Jerri. Dla Candy był to epizod bez większego znaczenia. Głód miłości spowodował, że była gotowa przyjąć każdą odmianę uczucia, ale dla Jerri sprawa jest poważna, bo naprawdę zakochała się w Candy i teraz nie daje jej spokoju.
W bliskim otoczeniu Davida jest jeszcze jedna jego przyjaciółka, Benita. Obdarzona darem jasnowidzenia, potrafi "prześwietlić" każdego i robi to za każdym razem, gdy David ją prosi. Świadczy także na zamówienie usługi erotyczne, także perwersyjne. Fascynują ją doniesienia o ludzkim okrucieństwie i nieustannie wszystkim opowiada szczególnie elektryzujące historie z tej dziedziny.
W mieście wszyscy komentują kolejne morderstwa kobiet połączone z gwałtem, dokonywane przez nieznanego sprawcę. W końcu Bernie przyznaje się, że to on jest psychopatycznym mordercą. W dodatku w zamrażarce David znajduje zwłoki jego żony. David zabiera strzelbę i idzie do przyjaciela. Słysząc słowa: "Myślałem, że mnie kochasz", nie potrafi zabić bliskiego sobie człowieka. Daje mu strzelbę i wychodzi, mówiąc: "Kocham cię". Słychać odgłos syreny policyjnej, a potem strzał.
Szczególnym bohaterem sztuki jest automatyczna sekretarka. Najróżniejsi znajomi wciąż do siebie nawzajem dzwonią, chcąc porozmawiać, prosząc o oddzwonienie, ale mijają się, czekają daremnie. Wszyscy szukają kogoś bliskiego. Bezskutecznie. Cierpią, boją się, szaleją i nie znajdują żadnego lekarstwa.
Ukryj streszczenie