Leon Schiller
Kulig
- reżyseria
- Głuszczak Bohdan
- choreografia
- Hryniewiecka Jadwiga
- scenografia
- Przeradzka Jadwiga (k), Jędrzejewski Aleksander (s
- muzyka
- Wisłocki Leszek (opracowanie muzyczne)
Obsada
- Część I
- Obraz I (szlachecki)
- Lamenty Mosterdziejów i kłopoty z Ułanami
- Starosta kuligowy
- Drozdowski Marian
- Mosterdzieje:
- Smyk Jerzy
- Wojtczak Paweł
- Stojko Stanisław
- Bourdo Tadeusz
- Rastawicka Danuta
- Lothe Jolanta
- Ulasińska Ewa
- Karchowska Maria
- Martynowicz Barbara
- Chmielarczyk Andrzej
- Gazdeczka Andrzej
- Nowakowski Włodzimierz
- Cybulska Stefania
- Sąsiadka
- Kaczkowska Maria
- Dziurdziulewiczówna
- Grochowska Wiesława
- Towarzystwo kuligowe:
- Paczyński Ludwik
- Szczechówna Maria
- Zgrzybłowska Adela
- Zarychta Witold
- Kruczkowski Roman
- Szewcy:
- Gazdeczka Andrzej
- Nowakowski Włodzimierz
- Paczyński Ludwik
- Rastawicka Danuta
- Ulasińska Ewa
- Lothe Jolanta
- Martynowicz Barbara
- Cybulska Stefania
- Kaczkowska Maria
- Karchowska Maria
- Zgrzybłowska Adela
- Szczechówna Maria
- Grochowska Wiesława
- Cybulska Stefania
- Kaczkowska Maria
- Smyk Jerzy
- Stojko Stanisław
- Wojtczak Paweł
- Bourdo Tadeusz
- Chmielarczyk Andrzej
- Elegant
- Kruczkowski Roman
- Szpicel
- Zarychta Witold
- Starosta kuligowy
- Drozdowski Marian
- Obraz I - Zaloty
- Panny:
- Grochowska Wiesława
- Szczechówna Maria
- Karchowska Maria
- Martynowicz Barbara
- Lothe Jolanta
- Ulasińska Ewa
- Kazimierowska Halina
- Zgrzybłowska Adela
- Gazdeczka Andrzej
- Nowakowski Włodzimierz
- Smyk Jerzy
- Paczyński Ludwik
- Kruczkowski Roman
- Chmielarczyk Andrzej
- Drozdowski Marian
- Furman
- Wojtczak Paweł
- Pan młody
- Gazdeczka Andrzej
- Panna młoda
- Rastawicka Danuta
- Starzy:
- Smyk Jerzy
- Stojko Stanisław
- Bourdo Tadeusz
- Wojtczak Paweł
- Nowakowski Włodzimierz
- Chmielarczyk Andrzej
- Paczyński Ludwik
- Gazdeczka Andrzej
- Kruczkowski Roman
- Zarychta Witold
- Bourdo Tadeusz
- Drozdowski Marian
- Panny:
- Grochowska Wiesława
- Szczechówna Maria
- Karchowska Maria
- Martynowicz Barbara
- Lothe Jolanta
- Ulasińska Ewa
- Rastawicka Danuta
- Zgrzybłowska Adela
- Cybulska Stefania
- Starsza druhna
- Kaczkowska Maria
- Marczewski Edward
- Asystent reżysera
- Bourdo Tadeusz