1 kwietnia 1969 |
Ludowa szopka polska
Henryk Jurkowski
postać: Kasper reżyseria: Ochmański Stanisław teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
1 kwietnia 1969 |
Ludowa szopka polska
Henryk Jurkowski
postać: Kolędnik II reżyseria: Ochmański Stanisław teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
1 kwietnia 1969 |
Ludowa szopka polska
Henryk Jurkowski
postać: Pasterz I reżyseria: Ochmański Stanisław teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
1 kwietnia 1969 |
Ludowa szopka polska
Henryk Jurkowski
postać: Twardowski reżyseria: Ochmański Stanisław teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
6 grudnia 1979 |
Szopka krakowska
Estreicher Stanisław i Tadeusz
postać: Diabeł; Policjant reżyseria: Radkowski Bohdan teatr: Teatr Lalka, Warszawa
|
25 kwietnia 1981 |
Król Midas i kot
Gorczycka Joanna
postać: Bożek Pan reżyseria: Radkowski Bohdan teatr: Teatr Lalka, Warszawa
|
17 marca 1984 |
Smok i królewna
Januszewska Hanna
postać: Smok reżyseria: Ochmański Stanisław teatr: Teatr Lalek Arlekin, Łódź
|
23 listopada 1986 |
O straszliwym smoku i dzielnym szewczyku, prześlicznej królewnie i królu Gwoździku
Maria Kownacka
postać: Szewc Dratewka reżyseria: Dobraczyński Edward teatr: Teatr Lalka, Warszawa
|
10 maja 1987 |
Mio, mój Mio
Astrid Lindgren
postać: Benka, Jum-Jum reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr Lalka, Warszawa
|
21 maja 1988 |
Ciotunia
Aleksander Fredro
postać: Szambelan reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
30 grudnia 1989 |
Przygody małego lewka
Hana Doskocilova
postać: Sunar, mały Lew reżyseria: Stecewicz Władysław Tomasz teatr: Teatr Lalek, Łomża
|
6 maja 1990 |
Dziad wszystkozjad
Anton Hirsch
forma twórczości: role reżyseria: Brzeziński Tomasz teatr: Teatr Lalek, Łomża
|
25 listopada 1990 |
Królewskie ogórki
Zbigniew Głowacki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Głowacki Zbigniew teatr: Teatr Lalek, Łomża
|
25 listopada 1990 |
Królewskie ogórki
Zbigniew Głowacki
postać: Król Żółw reżyseria: Głowacki Zbigniew teatr: Teatr Lalek, Łomża
|
30 czerwca 1992 |
Poeta zamordowany
Guillaume Apollinaire
postać: Narrator reżyseria: Głowacki Zbigniew teatr: Teatr Lalek, Łomża
|
30 czerwca 1992 |
Poeta zamordowany
Guillaume Apollinaire
postać: Croniamantal reżyseria: Głowacki Zbigniew teatr: Teatr Lalek, Łomża
|
10 października 1992 |
Jak królewna w zgadywanki grała
Jan Drda
postać: Ondra, Zalotnicy (animacja), Łowczy reżyseria: Olejnik Wojciech teatr: Teatr Lalek, Łomża
|
12 grudnia 1993 |
Ludowa szopka polska
Henryk Jurkowski
postać: Kolędnik I, Bartek, Pasterz II, Herod, Józef, Doktor, Pielgrzym, Bernardyn, Twardowski reżyseria: Ochmański Stanisław teatr: Teatr Lalek, Łomża
|
18 września 1994 |
O Kasi, co gąski zgubiła
Maria Kownacka
postać: Wilk reżyseria: Surmaczyński Piotr teatr: Teatr Lalek, Łomża
|
19 lutego 1995 |
Szkaradka
Mieczysław Abramowicz
postać: Król reżyseria: Ochmański Stanisław teatr: Teatr Lalek, Łomża
|
28 maja 1995 |
Niebieski piesek
Gyula Urbán
postać: Kogut, Czarny Kocur, Chuliburek reżyseria: Plewako Jan teatr: Teatr Lalek, Łomża
|
10 grudnia 1995 |
Tymoteusz i Psiuńcio
Jan Wilkowski
postać: Lis-Złodziejaszek reżyseria: Rej Zdzisław teatr: Teatr Lalek, Łomża
|
16 marca 1996 |
Królewna i żołnierz
Michaił Bartieniew
postać: Kot, Orzeł reżyseria: Jaryłow Aleksander teatr: Teatr Lalek, Łomża
|
27 października 1996 |
Dziejba leśna
Bolesław Leśmian
postać: Makary reżyseria: Antoniuk Jarosław teatr: Teatr Lalek, Łomża
|
19 stycznia 1997 |
Kot w butach
Jan Brzechwa
postać: Kot w butach reżyseria: Rej Zdzisław teatr: Teatr Lalek, Łomża
|
3 maja 1997 |
Misie Ptysie
Zbigniew Poprawski
postać: Mistrz Mateo Pampiliano reżyseria: Ochmański Stanisław teatr: Teatr Lalek, Łomża
|
14 grudnia 1997 |
O dobrym diabełku
Pierre Gripari
postać: Stary Diabeł, Starzec, Pan Bóg reżyseria: Jefremow Siergiej teatr: Teatr Lalek, Łomża
|
9 stycznia 2000 |
Pinokio
Carlo Collodi
postać: Ogniojad reżyseria: Kwieciński Grzegorz teatr: Teatr Lalki i Aktora, Łomża
|
28 maja 2000 |
Purpurella
Jadwiga Kofta
postać: Kajtek (zając) reżyseria: Gielniewska Alina teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
10 grudnia 2000 |
Bracia Lwie Serce (Ballada o wędrującej duszy)
Astrid Lindgren
postać: Strażnik, Ptak, Spiker reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
27 maja 2001 |
Pyza na polskich dróżkach
Hanna Januszewska
postać: Ojciec, Lis Mikita, Gospodarz z Kujaw reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
14 grudnia 2001 |
Wertep
Wałerij Szewczuk
postać: Pustelnik reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
12 maja 2002 |
Olbrzymy
Jerzy Bielunas
postać: Renifer reżyseria: Bielunas Jerzy teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
9 listopada 2002 |
Hebanowa baśń
Helena Kołaczkowska
postać: Kuba Aligator reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|