11 maja 1949 |
Harry Smith odkrywa Amerykę
Konstantin Simonow
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Drewicz Stefan teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
28 maja 1949 |
Ja kocham cały naród...
Adam Mickiewicz
forma twórczości: scenografia reżyseria: Gallowa Halina teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
18 czerwca 1949 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
forma twórczości: dekoracje i kostiumy reżyseria: Sempoliński Ludwik teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
29 czerwca 1949 |
Przepalaj słowem serca ludzi
Montaż ku czci Puszkina
forma twórczości: oprawa plastyczna reżyseria: Gallowa Halina teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
9 lipca 1949 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
forma twórczości: dekoracje i kostiumy reżyseria: Orzechowski Stefan teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
24 sierpnia 1949 |
Halka
Stanisław Moniuszko
forma twórczości: scenografia reżyseria: Gall Iwo teatr: Studio Muzyczno-Dramatyczne przy Teatrze Wybrzeże, Gdańsk
|
30 września 1949 |
Okno w lesie
Rachmanow L., Ryss E.
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
2 listopada 1949 |
Szczygli zaułek
Shaw George Bernard
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
17 listopada 1949 |
Młoda Gwardia
Fadiejew Aleksander
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Kassowski Bronisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 stycznia 1950 |
Pan Damazy
Bliziński Józef
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
1 marca 1950 |
Przyjaciele
Andrzej Uspieński
forma twórczości: scenografia reżyseria: Śliwa Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
23 marca 1950 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
forma twórczości: dekoracje reżyseria: zespołowa teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
29 kwietnia 1950 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Drewicz Stefan teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
14 lipca 1950 |
Faryzeusze i grzesznik
Jerzy Pomianowski, Małgorzata Wolin
forma twórczości: scenografia reżyseria: Kwaskowski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
15 lipca 1950 |
W pewnym mieście
Sofronow Anatol
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
6 września 1950 |
Wassa Żeleznowa
Gorki Maksym
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
29 listopada 1950 |
Wczoraj i przedwczoraj
Maliszewski Aleksander
forma twórczości: scenografia reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
30 listopada 1950 |
Kto zawinił
Mdiwani Georgij
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
1 marca 1951 |
Świętoszek
Moliere
forma twórczości: dekoracje i kostiumy reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
4 maja 1951 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
forma twórczości: dekoracje i kostiumy reżyseria: Szczepkowska Malwina teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 sierpnia 1951 |
Pałacyk w zaułku
Bracia Tur
forma twórczości: dekoracje i kostiumy reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
22 grudnia 1951 |
Konkurenci
Tokajew Aszach
forma twórczości: scenografia reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 kwietnia 1952 |
Wieczór Trzech Króli
Shakespeare William
forma twórczości: dekoracje i kostiumy reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
9 kwietnia 1952 |
30 srebrników
Howard Fast
forma twórczości: scenografia reżyseria: Muskat Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
22 czerwca 1952 |
Gorące serce
Aleksander Ostrowski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Karczewski Zdzisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
9 października 1952 |
Kandida
George Bernard Shaw
forma twórczości: scenografia reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 października 1952 |
Proces
Krystyna Berwińska
forma twórczości: scenografia reżyseria: Berwińska Krystyna teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
20 lutego 1953 |
Świerszcz za kominem
Dickens Karol
forma twórczości: scenografia reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
20 lutego 1953 |
Teatr cudów
Cervantes Miguel
forma twórczości: scenografia reżyseria: Szczepkowska Malwina teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
28 kwietnia 1953 |
Janek
Władysław Żeleński
forma twórczości: scenografia reżyseria: Brégy Wiktor teatr: Opera Objazdowa, Warszawa
|
5 maja 1953 |
Osobliwe zdarzenie
Goldoni Carlo
forma twórczości: scenografia reżyseria: Kobryński Łazarz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
19 maja 1953 |
Szczęście Frania
Perzyński Włodzimierz
forma twórczości: scenografia reżyseria: Lubicz-Lisowski Juliusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 grudnia 1953 |
Zwady miłosne
Molière
forma twórczości: scenografia reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
6 marca 1954 |
Dom lalki (Nora)
Henrik Ibsen
forma twórczości: scenografia reżyseria: Karczewski Zdzisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
4 lipca 1954 |
Domek z kart
Maria Koszyc, Emil Zegadłowicz
forma twórczości: scenografia reżyseria: Muskat Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
25 września 1954 |
Takie czasy
Jurandot Jerzy
forma twórczości: scenografia reżyseria: Moryciński hugon teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 lutego 1955 |
Karoca odjeżdża 19.30
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: scenografia i kostiumy reżyseria: Muskat Tadeusz teatr: Teatr Satyry (Estrada Satyryczna), Poznań
|
26 lutego 1955 |
Grzech
Stefan Żeromski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Lubicz-Lisowski Juliusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
7 maja 1955 |
Ballady i romanse
Aleksander Maliszewski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Czajkowska Irma teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
1 czerwca 1955 |
Dom lalki (Nora)
Henrik Ibsen
forma twórczości: kostiumy reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
10 września 1955 |
Współwinni
Goethe Johann Wolfgang
forma twórczości: scenografia reżyseria: Maśliński Józef teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
1 października 1955 |
Chory z urojenia
Molière
forma twórczości: scenografia reżyseria: Lubicz-Lisowski Juliusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin
|
18 lutego 1956 |
Faust
Charles Gounod
forma twórczości: scenografia reżyseria: Brégy Wiktor teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
30 grudnia 1956 |
Krakatuk
Szeligowski Tadeusz
forma twórczości: scenografia reżyseria: Bregy Wiktor teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
18 lipca 1957 |
Carmen
Georges Bizet
forma twórczości: dekoracje i kostiumy reżyseria: Brégy Wiktor teatr: Opera, Warszawa
|
14 listopada 1957 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
forma twórczości: scenografia reżyseria: Poreda Eugeniusz teatr: Teatr Powszechny Województwa Gdańskiego, Sopot
|
28 lutego 1958 |
Dafnis i Chloe
Maurice Ravel
forma twórczości: dekoracje i kostiumy reżyseria: Jarzynówna-Sobczak Janina teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
28 lutego 1958 |
Pajace
Ruggero Leoncavallo
forma twórczości: dekoracje i kostiumy reżyseria: Janowska-Kopczyńska Maria teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
18 maja 1958 |
Bal w Operze
Richard Heuberger
forma twórczości: scenografia reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Teatr Muzyczny, Gdańsk
|
8 lipca 1958 |
Carmen
Georges Bizet
forma twórczości: scenografia i kostiumy reżyseria: Drabik Stanisław teatr: Opera, Wrocław
|
1 października 1958 |
Peter Grimes
Britten Benjamin
forma twórczości: scenografia reżyseria: Bregy Wiktor teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
22 marca 1959 |
Bal maskowy
Giuseppe Verdi
forma twórczości: dekoracje i kostiumy reżyseria: Brégy Wiktor teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
10 kwietnia 1959 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
forma twórczości: scenografia reżyseria: Łobodziński Zbigniew teatr: Teatr Powszechny Województwa Gdańskiego, Sopot
|
30 maja 1959 |
Bal maskowy
Giuseppe Verdi
forma twórczości: scenografia reżyseria: Slezak Ryszard teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
28 sierpnia 1960 |
Cnotliwa Zuzanna
Jean Gilbert
forma twórczości: dekoracje i kostiumy reżyseria: Dostalik-Baduszkowa Danuta teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
17 grudnia 1960 |
Aida
Giuseppe Verdi
forma twórczości: scenografia reżyseria: Grubowski Józef teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
10 czerwca 1961 |
Bursztynowa panna
Adam Świerzyński
forma twórczości: scenografia reżyseria: Miszczyk Stanisław teatr: Opera im. Stanisława Moniuszki, Poznań
|
8 lipca 1961 |
Halka
Stanisław Moniuszko
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Block Jerzy teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
19 stycznia 1962 |
Domek trzech dziewcząt
Franz Schubert
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
16 czerwca 1962 |
Rigoletto
Giuseppe Verdi
forma twórczości: scenografia reżyseria: Slezak Ryszard teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
5 sierpnia 1962 |
Czarujący Giulio
Gorni Kramer
forma twórczości: scenografia reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
8 grudnia 1962 |
Sensacja w Londynie
Kawan Herbert
forma twórczości: scenografia reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
15 marca 1963 |
Carmen
Georges Bizet
forma twórczości: scenografia reżyseria: Slezak Ryszard teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
30 sierpnia 1963 |
Carmen
Georges Bizet
forma twórczości: scenografia reżyseria: Brégy Wiktor teatr: Teatr Wielki, Warszawa
|
15 października 1963 |
Czarujący Giulio
Gorni Kramer
forma twórczości: scenografia reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Operetka, Szczecin
|
14 marca 1964 |
Ja tu rządzę
Wincenty Rapacki (syn)
forma twórczości: scenografia reżyseria: Kwaskowski Stanisław teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
28 stycznia 1965 |
Ciotka Karola
Władysław Szpilman
forma twórczości: scenografia reżyseria: Golc Janusz teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
10 lipca 1965 |
Baron cygański
Johann II Strauss
forma twórczości: scenografia reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
11 października 1965 |
Wieczór urodzinowy
Jan Kolano
forma twórczości: scenografia reżyseria: Kilkowska Barbara teatr: Gdańskie Studio Rapsodyczne, Gdańsk
|
3 maja 1966 |
Pan Twardowski
Ludomir Różycki
forma twórczości: inscenizacja, scenografia reżyseria: Sobiesiak Rajmund teatr: Opera i Operetka, Bydgoszcz
|
1 kwietnia 1967 |
Cygańska miłość
Franz Lehár
forma twórczości: scenografia reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
19 kwietnia 1967 |
Dyrektor teatru
Wolfgang Amadeusz Mozart
forma twórczości: scenografia reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Muzyczny, Szczecin
|
19 kwietnia 1967 |
Leśniczy z Kozienickiej Puszczy
Karol Kurpiński
forma twórczości: scenografia reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Muzyczny, Szczecin
|
11 sierpnia 1967 |
Wesoła wojna
Strauss Johann
forma twórczości: scenografia reżyseria: Weit Wolfgang teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
5 września 1967 |
Kopciuszek
Gioacchino Rossini
forma twórczości: scenografia reżyseria: Żerdzicki Sławomir teatr: Opera i Operetka, Bydgoszcz
|
5 listopada 1967 |
Sewastopolski walc
Listow Konstanty
forma twórczości: scenografia reżyseria: Bołgaty Jan teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
21 kwietnia 1968 |
Gejsza
Sydney Jones
forma twórczości: scenografia reżyseria: Baduszkowa Danuta, Wodzyński Jan teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
18 maja 1968 |
Albert Herring
Benjamin Britten
forma twórczości: scenografia reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Opera Śląska, Bytom
|
3 września 1968 |
Dama od Maxima
Ryszard Sielicki
forma twórczości: scenografia reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Muzyczny, Szczecin
|
14 grudnia 1968 |
Madagaskar
Damrosz Ryszard
forma twórczości: scenografia reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
21 grudnia 1968 |
Wesoła wdówka
Franz Lehár
forma twórczości: scenografia reżyseria: Grey Xenia teatr: Operetka, Lublin
|
20 stycznia 1969 |
Kabaret Dryf. Tylko u nas
Jan Bołgaty
forma twórczości: scenografia reżyseria: Bołgaty Jan teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
20 stycznia 1969 |
Tylko u nas
Kabaret "Dryf"
forma twórczości: scenografia reżyseria: Bołgaty Jan teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
28 marca 1969 |
Cygańska miłość
Franz Lehár
forma twórczości: scenografia reżyseria: Przegrodzki Igor teatr: Operetka Dolnośląska, Wrocław
|
9 maja 1969 |
Kaper królewski
Jan Tomaszewski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Wodzyński Jan teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
8 marca 1970 |
Coś z życia
Jacek Korczakowski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Korczakowski Jacek teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
21 maja 1970 |
Orfeusz w piekle
Jacques Offenbach
forma twórczości: scenografia reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
9 sierpnia 1970 |
Diabeł nie śpi
Ryszard Sielicki
forma twórczości: scenografia reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
30 września 1970 |
Gejsza
Sydney Jones
forma twórczości: scenografia reżyseria: Wodzyński Jan teatr: Teatr Muzyczny, Szczecin
|
28 marca 1971 |
Kraina uśmiechu
Franz Lehár
forma twórczości: scenografia reżyseria: Baduszkowa Danuta, Wodzyński Jan teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
23 maja 1971 |
Cygańska miłość
Franz Lehár
forma twórczości: scenografia reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Muzyczny, Szczecin
|
19 grudnia 1971 |
Kariera Nikodema Dyzmy
Andrzej Hundziak
forma twórczości: scenografia reżyseria: Wodzyński Jan teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
6 stycznia 1972 |
Kaper królewski
Jan Tomaszewski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Kwaskowski Włodzimierz teatr: Operetka, Łódź
|
20 maja 1972 |
Dafnis i Chloe
Maurice Ravel
forma twórczości: scenografia reżyseria: Borkowski Witold teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
15 lipca 1972 |
Kraina uśmiechu
Franz Lehár
forma twórczości: scenografia reżyseria: Jawis Witold teatr: Teatr Muzyczny, Łódź
|
1 października 1972 |
Kariera Nikodema Dyzmy
Andrzej Hundziak
forma twórczości: scenografia reżyseria: Wodzyński Jan teatr: Operetka, Lublin
|
29 października 1972 |
Uśmiechnij się
Hadżijew Rauf
forma twórczości: scenografia reżyseria: Ziemińska Jolanta teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
17 grudnia 1972 |
Polanica
Moniuszko Stanisław
forma twórczości: scenografia reżyseria: Rajski Marian K. teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
24 marca 1973 |
Szach mat
Bliss Arthur
forma twórczości: scenografia reżyseria: Borkowski Witold teatr: Teatr Wielki, Łódź
|
19 maja 1973 |
Gejsza
Sydney Jones
forma twórczości: scenografia reżyseria: Januszkiewicz Maria teatr: Operetka Dolnośląska, Wrocław
|
26 maja 1973 |
Student żebrak
Karl Millöcker
forma twórczości: scenografia reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
16 lipca 1973 |
Cecylia Valdes
Gonzalo Roig
forma twórczości: scenografia reżyseria: Fołtyn Maria teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
14 czerwca 1974 |
Królewna Śnieżka
Bogdan Pawłowski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Borkowski Witold teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
5 kwietnia 1975 |
Zemsta nietoperza
Johann II Strauss
forma twórczości: scenografia reżyseria: Slovak Borys teatr: Opera i Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
|
29 lutego 1976 |
Skowronek
Franz Lehár
forma twórczości: scenografia reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|