12 maja 1920 |
Papierowy kochanek
Jerzy Szaniawski
postać: Muzyk teatr: Teatr Reduta, Warszawa
|
3 sierpnia 1920 |
O rybaku i złotej rybce
Józef Trzeciak
forma twórczości: role reżyseria: Małkowski Henryk teatr: Teatr Bagatela, Warszawa
|
14 sierpnia 1920 |
Bęben
Henry Gorsse de, Pierre Veber
forma twórczości: role reżyseria: Gasiński Edmund teatr: Teatr Bagatela, Warszawa
|
16 października 1920 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
postać: Pustak teatr: Teatr Reduta, Warszawa
|
26 listopada 1920 |
Pomsta
Władysław Orkan
postać: Gdowiec reżyseria: Limanowski Mieczysław, Osterwa Juliusz teatr: Teatr Reduta, Warszawa
|
14 lipca 1921 |
Balwierz zakochany
Zygmunt Kawecki
postać: Narzeczony reżyseria: Limanowski Mieczysław, Osterwa Juliusz teatr: Teatr Reduta, Warszawa
|
14 lipca 1921 |
Balwierz zakochany
Zygmunt Kawecki
postać: Tomasz reżyseria: Limanowski Mieczysław, Osterwa Juliusz teatr: Teatr Reduta, Warszawa
|
23 lutego 1922 |
Ulica dziwna
Kazimierz Andrzej Czyżowski
postać: Dziennikarz reżyseria: Dobrodzicki Adam teatr: Teatr Reduta, Warszawa
|
23 maja 1922 |
Judasz
Kazimierz Tetmajer-Przerwa
postać: Lamech reżyseria: Limanowski Mieczysław, Osterwa Juliusz teatr: Teatr Reduta, Warszawa
|
7 września 1922 |
Kobieta bez skazy
Gabriela Zapolska
forma twórczości: role reżyseria: Owerłło Paweł teatr: Teatr Letni, Warszawa
|
30 września 1922 |
Grzegorz Dyndała
Molière
forma twórczości: role reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
27 grudnia 1922 |
Popas króla jegomości
Adam Grzymała-Siedlecki
postać: Sieur Veaurcour teatr: Teatr Rozmaitości, Warszawa
|
3 października 1924 |
Wyzwolenie (akt pierwszy)
Stanisław Wyspiański
postać: Robotnik II reżyseria: Frenkiel Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
18 października 1924 |
Dożywocie
Fredro Aleksander
postać: Filip reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
15 listopada 1924 |
Don Juan Tenorio
Jose Zorilla
postać: Ciutti reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
8 maja 1925 |
Obiad czwartkowy
Ludwik Bernacki, Tadeusz Czapelski
postać: Jan Boeckler reżyseria: Kamiński Kazimierz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
9 października 1925 |
Hetman Stanisław Żółkiewski
Kazimierz Brończyk
postać: Janusz Żółkiewski reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
28 grudnia 1925 |
Polityka i miłość
Józef Rączkowski
postać: Pilch Jan reżyseria: Jaracz Stefan teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
27 stycznia 1926 |
Faust
Johann Wolfgang Goethe
postać: Kocur morski reżyseria: Kamiński Kazimierz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
18 czerwca 1926 |
Burza
William Shakespeare
postać: Adrian reżyseria: Jaracz Stefan teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
23 czerwca 1927 |
Książę Niezłomny
Juliusz Słowacki
postać: Brytasz reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
29 listopada 1927 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Ksiądz Lwowicz reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
29 listopada 1927 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Sowietnik reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
9 marca 1928 |
Walka
Stefan Krzywoszewski
postać: Ostrowski reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
18 maja 1928 |
Majster i czeladnik
Józef Korzeniowski
postać: Mortko reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
22 marca 1929 |
Król Stefan Batory
Stanisław Szpotański
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
22 marca 1929 |
Król Stefan Batory
Stanisław Szpotański
postać: Herburt reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
23 sierpnia 1929 |
Wiosna Narodów (w Cichym Zakątku)
Adolf Nowaczyński
postać: Garbus reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
22 listopada 1929 |
Anna Christie
Eugene O'Neill
forma twórczości: role reżyseria: Radulski Wacław teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
25 stycznia 1930 |
Magia
Gilbert Keith Chesterton
postać: Wielebny Cyryl Smith reżyseria: Ordyński Ryszard teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
10 października 1930 |
Młody las
Jan Adolf Hertz
postać: Rejło reżyseria: Bednarczyk Antoni teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
28 listopada 1932 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Chochoł reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
29 września 1933 |
U mety
Karol Hubert Rostworowski
postać: Prof. Włosek reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
13 grudnia 1933 |
Świętoszek
Molière
postać: Oficer gwardii reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
3 października 1934 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Egeusz reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
15 grudnia 1934 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Ks. Lwowicz reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
15 grudnia 1934 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Zenon Niemojewski reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
13 kwietnia 1935 |
Judasz z Kariothu
Karol Hubert Rostworowski
postać: Filip reżyseria: Solski Ludwik, Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
8 czerwca 1935 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Maska reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
8 czerwca 1935 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Robotnik reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
2 listopada 1935 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Starzec reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
21 lutego 1936 |
Wieczór Trzech Króli
Shakespeare William
postać: Ksiądz reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
5 marca 1938 |
Dama od Maxima
Georges Feydeau
forma twórczości: role reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatr Letni, Warszawa
|
13 stycznia 1939 |
Madame Sans-Gene
Victorien Sardou
postać: Savary reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatr Letni, Warszawa
|