26 maja 1949 |
Opowieść o Chopinie
Januszewska Hanna
postać: Gość w salonie; Panna reżyseria: Zespół teatr: Teatr Dzieci Warszawy, Warszawa
|
24 listopada 1949 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Mela reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
16 lutego 1950 |
Tu mówi Tajmyr
Aleksander Galicz, Konstanty Isajew
postać: Luba Popowa reżyseria: Zarzycki Lech teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
10 października 1950 |
O krasnoludkach i sierotce Marysi
Maria Konopnicka
postać: Wiosna reżyseria: Jabłonkówna Maria Leonia teatr: Teatr Nowej Warszawy, Warszawa
|
21 kwietnia 1951 |
Człowiek i maszyny
Władysław Lubecki
postać: Robotnica reżyseria: Koczanowicz Zbigniew teatr: Teatr Nowej Warszawy, Warszawa
|
30 lipca 1951 |
Poemat pedagogiczny
Antoni Makarenko
forma twórczości: role reżyseria: Jabłonkówna Maria Leonia teatr: Teatr Nowej Warszawy, Warszawa
|
9 kwietnia 1952 |
Pociąg do Marsylii
Krzysztof Gruszczyński
postać: Dominique reżyseria: Szczepkowska Malwina teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
19 czerwca 1952 |
Łaska królewska
Zidarow Kamen
postać: Wera reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 października 1952 |
Proces
Krystyna Berwińska
postać: Yvonne de Monde reżyseria: Berwińska Krystyna teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
20 lutego 1953 |
Świerszcz za kominem
Dickens Karol
postać: May Filding; Berta Plummer reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 grudnia 1953 |
Zwady miłosne
Molière
postać: Forzyna reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
9 maja 1954 |
Żabusia
Gabriela Zapolska
postać: Niańka reżyseria: Kobryński Łazarz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
22 lipca 1955 |
Farfurka królowej Bony
Anna Świrszczyńska
postać: Dama dworu reżyseria: Billiżanka Maria teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
20 maja 1956 |
Szczęśliwe dni
Puget Claude Andre
postać: Franciszka Gassin reżyseria: Cygler Tadeusz teatr: Teatr Estrada, Warszawa
|
21 lipca 1956 |
Dzikie łabędzie
Kazimiera Jeżewska
postać: Elza reżyseria: Cygler Tadeusz teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
29 czerwca 1957 |
Książę i żebrak
Mark Twain
postać: Lady St.John reżyseria: Kulczyński Jan teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
25 stycznia 1958 |
Umówiony dzień
Janusz Teodor Dybowski
postać: Stefania Zawirska reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
29 maja 1958 |
Bolesław Śmiały. Skałka (fragmenty)
Stanisław Wyspiański
postać: Rusałka II reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
16 października 1958 |
Rozbójnik
Capek Karol
postać: Noc reżyseria: Chmielewski Tadeusz teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
11 lutego 1959 |
Taka miłość
Pavel Kohout
postać: Majka reżyseria: Chojnacka Jadwiga teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
10 lutego 1960 |
Złote ręce
Żółkiewska W.,Skrobiszewska H.
postać: Żak I reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
16 lipca 1960 |
Otello
William Shakespeare
postać: Dziewczyna IV reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
19 listopada 1960 |
O burmistrzu co zawsze miał...
Burski Juliusz
postać: Mieszczka IV reżyseria: Chojnacka Jadwiga teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|