Artykuły

Warszawa. Trwa festiwal ArtPark

W Parku im. Marszałaka Rydza-Śmigłego trwa festiwal ArtPark.

15 sierpnia 2010, niedziela, 11.00

TEATR POD ORZEŁKIEM

"ALI BABA I CZTERECH ROZBÓJNIKÓW"

spektakl lalkowy

wyst.: Sława Tarkowska, Mariusz Orzełek

Spektakl pięknych lalek i scenografii wprowadza widza w krainę Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Rodzeństwo, brat i siostra, śnią ten sam sen. Sypialnia przekształca się kolejno w dom Ali Baby, las, więzienie i czarodziejski sezam. Spektakl utrzymany jest w konwencji zabawy, dlatego do gry na scenie zapraszane są dzieci z widowni. Muzyka Artura Dwulita i wartka akcja skrząca się humorem i dopełniają całości.

18 sierpnia 2010, środa, 19.00

"BELCANTO"

pieśni, arie i duety operetkowe

Małgorzata Długosz (sopran) Witold Matulka (tenor) Adam Sychowski (akompaniament) prowadzenie Irena Jezierska W repertuarze m.in.:

1. Luigi Denza "Funiculi, Funicula"

3. Robert Stolz "Brunetki, blondynki"

5. Vincento di Ciara "La Spagniole"

6. Edith Piaf "La vie en rose"

7. Johann Strauss - aria Barinkaya "Wielka sława to żart..." z operetki "Baron Cygański"

8. Emmerich Kalman "Czardasz" z I aktu operetki "Księżniczka Czardasza"

9. Emmerich Kalman - duet Stasi i Boniego "Bo to jest miłość!" z operetki "Księżniczka Czardasza"

10. Emmerich Kalman - duet "Ach jedź do Varasdin" z operetki "Hrabina Marica"

11. Franciszek Lehar - duet "Usta milczą, dusza śpiewa..." z operetki "Wesoła wdówka"

Małgorzata Długosz(sopran) jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Umiejętności wokalne doskonaliła na kursach oratoryjno-kantatowych u prof.

Adele Stolte w ramach Festiwalu Wratislavia Cantans we Wrocławiu. Równolegle z kształceniem głosu studiowała pedagogikę wokalną na Wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Łodzi. Zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi partią pani Rossignol w operze "Dyrektor" teatru W. A. Mozarta w przedstawieniu łódzkiej Akademii Muzycznej. Już w czasie studiów związała się na dwa sezony z Warszawską Operą Kameralną.

Witold Matulka (tenor) ukończył studia wokalno-aktorskie na Akademii Muzycznej we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sąsiadka. Pracę artystyczną rozpoczął w Teatrze Muzycznym "ROMA" pod Dyrekcją Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie, gdzie przez pięć sezonów był jednym z czołowych solistów. Był również solistą Warszawskiej Opery Kameralnej.

Współpracował z Teatrem Wielkim w Łodzi. Obecnie współpracuje z wieloma Teatrami Muzycznymi (między innymi w Gliwicach) oraz z filharmoniami w całej Polsce. Jest corocznym gościem Bogusława Kaczyńskiego na Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Uczestnik wielu festiwali w Polsce i za granicą, między innymi na Międzynarodowym

22 sierpnia, niedziela, 11.00

TEATR WARIACJA "ODYSEJA"

spektakl

wyst.: Lidia Sycz, Ewa Tucholska, Michał Głowacki

"Odyseja" jest oparta na historii morskiej podróży Odysa. Będą tu kwiaty lotosu, syreny, nawet wielki Cyklop. Dzieci uczestniczą w przedstawieniu poruszając wielkie fale, animując syreny. Odys płynie od wyspy do wyspy przy dźwiękach elektronicznej muzyki.

Na wielkich materiach, zaczepionych na kijach jak żagle, namalowane będą postaci tej morskiej wędrówki. Mało słów, dużo ruchu i pięknych obrazów, tworzonych wspólnie z dziećmi.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji