Artykuły

Przygod pana Trapsa

Niespełna dwa tygodnie temu pisaliśmy w tej rubryce o konieczności przestrzegania przez telewizje wyznaczonych godzin poszczególnych programów. Na niewiele to się zdało, bo wystarczy przypomnieć sobie chociażby ostatnią niedziele, w której program telewizyjny stał co najmniej na głowie w porównaniu z uprzednimi zapowiedziami. W naszej nowej rubryce "Powiedzieli o programie TV" bardzo wielu telewidzów skarży się na to niepoważne ich traktowanie. Rozumiemy trudności techniczne, ale wypada o nich uprzednio poinformować. Nie ogląda się programu "jak leci", ale wybiera dla siebie pozycje według własnego uznania dostosowując je do wygodnej pory. Wtedy "niespodzianki" są bardzo przykre.

W zapowiedziach telewizyjnych na najbliższe dwa tygodnie szykuje się kilka ciekawych pozycji, które oby znów nie uległy przesunięciom. Przede wszystkim zapowiadany kolejny program z cyklu "Piórkiem i węglem" tak znakomicie prowadzony przez profesora Politechniki Krakowskiej, Wiktora Zina. W najbliższym programie z tego cyklu profesor Zin pokaże nam architekturę najstarszych budowli Krakowa: Sukiennic, ratusza i kościoła Mariackiego. Na pewno bardzo ciekawie wypadnie również reportaż z Muzeum Morskiego w Gdańsku (24. VI.), w którym młodzież znajdzie wiele ciekawego materiału z zakresu rozwoju naszej żeglugi. W poniedziałek (28. VI.) kolejny "Magazyn postępu technicznego" z Katowic, a w środę (30. VI.) bardzo aktualna pozycja przed zbliżającym się okresem urlopowym pt. "Czy umiemy odpoczywać".

W teatrze TV (21. VI.) "Przygody pana Trapsa" - F. R. Durrenmatta. W spektaklu tym zobaczymy m. in. Zofię Małynicz, Władysława Krasnowieckiego, Jana Świderskiego i Stanisława Zaczyka. Reżyser Jerzy Krasowski przygotowuje w następny poniedziałek (28. VI.) "Stanisława i Bogumiła" - Marii Dąbrowskiej w równie doskonałej obsadzie: Ignacy Gogolewski. Gustaw Holoubek, Stanisław Jasiukiewicz, Czesław Wołłejko i Mieczysław Voit.

Z programów muzycznych odnotować należy "Uśmiech na pięciolinii" (15. VI.) z Katowic, fragmenty wierszy i poematów K. I. Gałczyńskiego z muzyką organową Jana Sebastiana Bacha (23. VI.) oraz "Barkarolę" - montaż muzyczno-literacki (z fragmentami baletowymi) poświęcony popularnej w romantyzmie formie muzycznej wywodzącej się z pieśni weneckich gondolierów (30. VI.).

W programach estradowych niepodzielnie królować będzie III Krajowy Festiwal Piosenki w Opolu. 19. i 20. VI. Irena Dziedzic i Lucjan Kydryński prowadzić będą koncerty z udziałem najlepszych polskich piosenkarzy.

I wreszcie film. W najbliższych 2 tygodniach zobaczymy: "Wielkiego uwodziciela"

- prod. USA z Bobem Hope w głównej roli. Kinematografię czechosłowacką reprezentować będzie film Andreja Leitricha pt. "Srebrny faworyt". Zobaczymy również francuski obraz reżysera Alain'a Cavaliera - "Pojedynek na wyspie" z urocza Romy Schneider. I wreszcie kooprodukcja francusko-włoską reżysera Alessandro Blasetti "Jego ekscelencja pan Dupont".

Nic więc, na szczęście, nie zapowiada sezonu ogórkowego i każdy na pewno znajdzie coś ciekawego dla siebie..

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji