Artykuły

Kraków. Sukcesy Hommage Chagall na Festiwalu w Pilźnie

Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska odniósł duży sukces na 28. Skupova Plzeň Festiwalu Czeskiego Profesjonalnego Lalkowego i Alternatywnego Teatru. Podczas tego prestiżowego Festiwalu, będącego przeglądem najznamienitszych przedstawień czeskich teatrów zostały zaprezentowanych także wybrane spektakle zagraniczne. 17 czerwca br. podczas uroczystości na zamknięcie Festiwalu Teatr Groteska zagrał spektakl Hommage Chagall w reżyserii Adolfa Weltschka.

W inscenizacji Groteski obrazy Chagalla ożywają na scenie i nabierają cielesnej trójwymiarowości. Harmonijnie współgrają ze sobą plastyczne środki wyrazu: aktorzy w maskach, lalki, multimedia. Za motyw przewodni przedstawienia posłużyła miłość artysty do ukochanej Belli. To opowieść o spełnieniu, o harmonii pomiędzy dwojgiem ludzi. To hymn o potędze miłości potrafiącej przekroczyć i przezwyciężyć społeczno-polityczne absurdy realnego świata. Przedstawienie Teatru Groteska potwierdza, że język malarstwa idealnie przekłada się na język teatru formy. Twórcy spektaklu usłyszeli wiele wyrazów uznania i autentycznego zachwytu od festiwalowej publiczności.

Kolejny międzynarodowy występ spektaklu Hommage Chagall świadczy o wyjątkowości i uniwersalnym wymiarze artystycznym przedstawienia, a także sile poetyckiego oddziaływania na wyobraźnię widza. Na Festiwalu 28. Skupova Plzeň, najstarszym przeglądzie sztuki lalkowej w Czechach, obecnych było wielu międzynarodowych obserwatorów - organizatorów prestiżowych festiwali. Wyrazem ich uznania dla spektaklu Groteski są kolejne międzynarodowe zaproszenia. Zaproszenie na jeden z bardziej uznanych czeskich festiwali teatru lalkowego jest dla Teatru Groteska olbrzymim wyróżnieniem.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji