Artykuły

Radom. W niedzielę premiera "Carmen Latina"

Inspirowany operą Bizeta musical "Carmen Latina" przygotowuje Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Sztuka, która odniosła sukcesy za granicą, nie była do tej pory wystawiana w Polsce. W niedzielę w radomskim teatrze odbędzie się premiera spektaklu.

Sztuka autorstwa Stewarta Trottera i Calluma McLeoda została przetłumaczona specjalnie na zlecenie radomskiego teatru. Polskie teksty piosenek napisał Andrzej Ozga, autor przekładów takich musicalowych przebojów jak "Evita", "Grease", "Dzwonnik z Notre Dame".

- Jest to opowieść o Carmen, która jest archetypem kobiety, zatem jest niezwykle atrakcyjna i niezwykle przewrotna, doprowadzając mężczyzn do szaleństwa. Ale wreszcie i jej czas się kończy, ponieważ któryś z tych mężczyzn nie wykazał się ogromną dozą wyrozumiałości - mówi o spektaklu reżyser Tomasz Dutkiewicz.

Akcja musicalu została osadzona w fikcyjnym państwie Santa Maria w realiach Ameryki Łacińskiej XX w. Historia wielkiej namiętności rozgrywa się na tle panującego reżimu, rewolucji i zbliżających się mistrzostw świata w piłce nożnej.

Dudkiewicz podkreśla, że opowieść o Carmen niesie ze sobą duży ładunek emocji, który przekłada się na ruch, taniec i śpiew.

Według niego radomska "Carmen Latina" będzie spektaklem niezwykle widowiskowym, m.in. dzięki uruchomieniu dwóch scen obrotowych, bogatej scenografii i ciekawej choreografii.

Tytułową rolę zagra Marta Wiejak, absolwentka Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Aktorka grała w Teatrze Muzycznym w Gdyni m.in. w spektaklach "12 ławek", "Fame", "Footloose", "Dracula", "Francesco", "My Fair Lady".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji