Artykuły

Kraków. "Hommage Chagall "na Festiwalu Skupova Plzeň

17 czerwca (czwartek) 2010 r. Teatr GROTESKA wystąpi na 28. Skupova Plzeň Festiwalu Czeskiego Profesjonalnego Lalkowego i Alternatywnego Teatru.

Podczas tego prestiżowego festiwalu, będącego przeglądem najznamienitszych przedstawień czeskich teatrów zostaną zaprezentowanych także wybrane spektakle zagraniczne. Festiwal odbędzie się od 13-17 czerwca w Pilźnie w Czechach.

Teatr Groteska zaprezentuje spektakl "Hommage Chagall" w reż. Adolfa Weltschka w Divadlo Alfa o godz.15.30. Spektakl Groteski będzie przedstawieniem na zamknięcie festiwalu, co świadczy o wyjątkowym uznaniu ze strony organizatorów.

W spektaklu Adolfa Weltschka obrazy Chagalla ożywają na scenie i nabierają cielesnej trójwymiarowości. Harmonijnie współgrają ze sobą plastyczne środki wyrazu: aktorzy w maskach, lalki, multimedia. Za motyw przewodni przedstawienia posłużyła miłość artysty do ukochanej Belli. To opowieść o spełnieniu, o harmonii pomiędzy dwojgiem ludzi. To hymn o potędze miłości potrafiącej przekroczyć i przezwyciężyć społeczno-polityczne absurdy realnego świata. Wielka inscenizacja o miłości potwierdza, iż język malarstwa idealnie przekłada się na język teatru formy.

O wyjątkowości, uniwersalnym wymiarze artystycznym przedstawienia Hommage Chagall, a także sile poetyckiego oddziaływania na wyobraźnię widza świadczy wciąż rosnąca lista międzynarodowych zaproszeń. Zaproszenie na jeden z bardziej uznanych czeskich festiwali teatru lalkowego jest dla Teatru Groteska olbrzymim wyróżnieniem.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji