Artykuły

Koszalin. Garbaczewski i Szczawińska najlepsi na Festiwalu "m-teatr 2010"

Jury (Paweł Łysak, Zdzisław Derebecki i Paweł Sztarbowski) I Koszalińskich Konfrontacji Młodych "m-teatr 2010" postanowiło że spośród 7 przedstawień konkursowych nagrody otrzymają:

Nagrodę Główną I Koszalińskich Konfrontacji Młodych "m-teatr'' 2010, w postaci nagrody pieniężnej w wysokości 2500 zł ufundowanej przez K-ORT oraz pobytu w SPA ufundowanego przez Uzdrowisko Połczyn Zdrój SA, otrzymuje Krzysztof Garbaczewski - za reżyserię spektaklu "Odyseja" z Teatru im. Jana Kochanowskiego z Opola.

Drugą Nagrodę - Nagrodę Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. J. Słowackiego w Koszalinie w postaci wyreżyserowania spektaklu w BTD w sezonie artystycznym 2010/2011 otrzymuje Weronika Szczawińska - za reżyserię spektaklu "Zemsta" z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego z Wałbrzycha.

Nagrodę Publiczności dla najlepszego aktora, aktorki otrzymali równorzędnie największą liczbą głosów:

Katarzyna Ulicka-Pyda - odtwórczyni roli Kobiety w spektaklu "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" w reżyserii Anny McCracken z BTD oraz Tomasz Nosiński - odtwórca roli Klienta w spektaklu "Samotność pól bawełnianych" w reżyserii Radosława Rychcika z Teatru im. Stefana Żeromskiego z Kielc.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji