Artykuły

Gdynia. Premiera "Małego Księcia" dla dużych i małych

W sobotę po południu w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbędzie się premiera spektaklu tanecznego "Mały Książę", przygotowanego na podstawie powieści Antoine de Saint-Exupery wreżyserii Romana Komassy. W tytułowej roli wystąpi kobieta.

Komassa - tancerz i pedagog, a ostatnio kierownik baletu w gdańskiej Operze Batyckiej, jest nie tylko reżyserem i autorem scenariusza, ale też choreografem spektaklu "Mały Książę".

W tytułowej roli zdecydował się obsadzić kobiety: na zmianę Elizę Kujawską i Martę Vielrose. Zapytany przez PAP o powód, dla którego właśnie panie odegrają rolę Małego Księcia, Komassa odparł, że postanowił tak "ze względów estetycznych". "Kobieta lepiej odda subtelność Małego Księcia. Takto widziałem" - powiedział Komassa.

Spektakl będzie zbiorem różnych form teatralnych i tanecznych. - Do tego mamy też multimedialne projekcje, teksty i śpiew, czyli te wszystkie elementy, które składają się na sztukę - powiedział Komassa, dodając, że przygotowywał "Małego Księcia" zarówno z myślą o małych, jak i dorosłych widzach.

Muzykę do spektaklu przygotował Przemysław Treszczotka, który współpracował już z Komassą w Operze Bałtyckiej. - O tym projekcie myśleliśmy od dwóch lat - powiedział Komassa.

Komassa jest absolwentem gdańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej. W latach 1979-1981 i 1983-1989 był solistą Teatru Wielkiego w Łodzi, a także w 1981 -1983 w Operze Bałtyckiej. Jako solista i choreograf działał też w Staatstheater w Kassel, Braunschweig i Giessen. Współpracował też z Polskim Teatrem Tańca w Poznaniu. Jest autorem blisko trzydziestu spektakli baletowych. W roku 2009 wyreżyserował i utworzył choreografię do "Tango life" - jednej z części spektaklu baletowego "Men's dance" wystawianego w gdańskiej Operze Bałtyckiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji