Artykuły

Poznań. Gala plebiscytu Biały Bez

Laureatami plebiscytu publiczności "Biały Bez" w tym roku zostali: Elżbieta Węgrzyn (w kategorii aktor), Agnieszka Wawrzyniak (w kategorii śpiewak) i Lidia Zwolińska w kategorii (tancerz). W plebiscycie publiczność głosuje na artystów Teatru Polskiego, Animacji, Wielkiego i Muzycznego w Poznaniu.

Elżbieta Węgrzyn jest absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej Wydział Lalkarski w Białymstoku. Od trzydziestu lat nie schodzi ze sceny. Od 13 lat występuje na deskach Teatru Animacji w Poznaniu. Ma na koncie wiele pięknych kreacji aktorskich w takich przedstawieniach, jak: "Król Mięsopust", "Pozytywka", "Moje nie moje", "Jeż". Ostatnio wcieliła się bardzo udanie w postać Pinokia.

Agnieszka Wawrzyniak jest solistka Teatru Muzycznego. Dała się poznać poznańskiej publiczności kilka lat temu występami w klasycznych operetkach ("Wesoła wdówka", "Hrabina Marica", "Carewicz", "Zemsta nietoperza") i musicalach ("Skrzypek na dachu", "Phantom", "Edith i Marlenę". Występuje również w farsach.

Lidia Zwolińska tańczy w zespole baletowym Teatru Wielkiego w Poznaniu. Ostatnio można ją było podziwiać w"LaSylphide" (Nancy).

Ponadto komisja obliczająca głosy, po ich zsumowaniu, wyróżniła aktorów: Łukasza Chrzuszcza z Teatru Polskiego w Poznaniu (rok temu był laureatem tego plebiscytu) i Marcina Ryl-Krystianowskiego z Teatru Animacji w Poznaniu oraz Andrzeja Płatka, tancerza z Teatru Wielkiego w Poznaniu i Macieja Ogórkiewicza, śpiewaka Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystego koncertu inaugurującego letni sezon artystyczny w mieście -"Usta milczą, dusza śpiewa". W koncercie, który poprowadzi Daniel Kustosik, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu, wystąpią: Wiesław Paprzycki, Anna Bajerska, Daniel Kustosik, Anna Lasota, Maciej Ogórkiewicz, Anna Wawrzyniak, Mirosław Niewiadomski, balet i orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu. Kierownictwo muzyczne sprawuje Paweł Neumann. W programie koncertu zaplanowano najpiękniejsze arie operetkowe i piosenki z najsłynniejszych musicali.

niedziela, 6.06, godzina 19 wstęp wolny

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji