Artykuły

Wrocław. "Powrót mamuta" w niedzielę w lalkach

W niedzielne południe w Rynku pod pręgierzem pojawi się mamut. Bajkowy i prawdziwy (albo jak prawdziwy). To prezent dla dzieci od Wrocławskiego Teatru Lalek.

Mamut jest bohaterem nowej premiery Bajkobusa. To opowieść o sprzedawcy lodów na wrocławskim Rynku, który odkrywa w paczce lodu z Antarktydy zamrożone mamuciątko. Historia komplikuje się, kiedy mały mamut odmarza i przemawia ludzkim głosem. W poszukiwaniu rodziców opuszcza budkę z lodami i odbywa wędrówkę po Wrocławiu. Przeżywa mnóstwo zabawnych przygód, spotyka ciekawych ludzi, a nawet przyjaźni się z wrocławskim krasnalem. Czy mamut odnajdzie się we współczesnym świecie? Czym zakończy się jego spotkanie ze słoniem, dziwrpninieowłosionym zwierzęciem? Czy sprzeda fryzjerowi swoje futro na perukę? O tym przekonamy się dopiero w niedzielę. A przy okazji zobaczymy mamuta jakżywego", zrekonstruowanego w skali Id. Wjego imieniu wywiadu udzieli dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Radosław Ratajszczak Warto przypomnieć, że mamut w kostce lodu został już raz odnaleziony. Wprawdzie nie we Wrocławiu, a wiecznej zmarzlinie północno-zachodniej Syberii, na półwyspie Jamał. Trzy lata temu hodowca reniferów odkrył tam małego mamuta. Półroczna samica miała 1,3 m wysokości i ważyła 50 kg. Żyła ok 10 rys. lat temu, kiedyjej gatunek znikał już z ziemskiego zwierzyńca.

"Powrót mamuta" to niejedyna atrakcja, która czeka na młodych wrocławian w niedzielę pod pręgierzem. Telewizja Wrocław zaprasza dzieci do plenerowego studia telewizyjnego, gdzie wraz z dziennikarzami wezmą udział w przygotowywaniu prawdziwej audycji telewizyjnej.

W niedzielę na Rynku będzie też dużo muzyki - zagra przed spektaklem Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a po zakończeniu znakomity pianista Kamil Grabowskiego. Na przywiezionym z Wrocławskiego Teatru Lalek fortepianie Bliithnera zagra utwory Chopina. Natomiast Bajkobus pojedzie w niedzielę na Partynice. Bawić będzie widzów na Dniach Dolnego Śląska.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji