Artykuły

Lublin. Soliści operetki nagrodzeni

Soliści Teatru Muzycznego odebrali wczoraj nagrody muzyczne za swoje osiągnięcia.

Solistka Teatru Muzycznego w Łodzi Jolanta Gzella (na zdjęciu) odebrała z z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Żuchowskiego Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Uroczystość odbyła się 24 maja w Warszawie podczas uroczystości zorganizowanej przez Związek Artystów Scen Polskich z okazji Dnia Artysty Śpiewaka.

Jolanta Gzella jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie Zofii Stefańskiej. W swym rozległym repertuarze posiada dzieła operowe, operetkowe, z gatunku kameralistyki oraz muzyki oratoryjnej. Jest laureatką VIII Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi, Ogólnopolskiego Konkursu im. K.Szymanowskiego w Łodzi oraz uczestniczką wielu prestiżowych festiwali (m.in. Festiwalu Operowego w Bydgoszczy, w Kamieniu Pomorskim, im. Kiepury w Krynicy). Odtwarzała wiele pierwszoplanowych ról na scenach teatrów operowych w kraju oraz podczas zagranicznych tourne. Kreacją, która przyniosła jej szczególne uznanie krytyki była rola Przeoryszy w polskim prawykonaniu "Dialogów Karmelitanek" F.Poulenca w Teatrze Wielkim w Łodzi. Związana była z Operą i Operetką w Szczecinie, współpracowała z zespołami filharmonicznymi w Łodzi, Częstochowie, Szczecinie, Bydgoszczy, Białymstoku. Obecnie jest solistką Teatru Muzycznego w Łodzi współpracując z Teatrem Wielkim w Łodzi i Operą Nova w Bydgoszczy. Jolanta Gzella działalność artystyczną łączy z pracą pedagogiczną w łódzkiej Akademii Muzycznej.

Solista-śpiewak Andrzej Fogiel otrzymał 24 maja statuetkę ARIONA z okazji święta Dnia Artysty Śpiewaka. Wieloletniego artystę Teatry Muzycznego w Łodzi uhonorowała w ten sposób Sekcja Teatrów Muzycznych Opery, Operetki, Baletu i Musicalu Związku Artystów Scen Polskich. Uroczyste wręczenie tej najwyższej nagrody za wybitne osiągnięcia artystyczne odbyło się w siedzibie ZASP w Warszawie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji