Artykuły

Kielce-Łódź. Artyści w komitetach poparcia Kaczyńskiego

Społeczne komitety poparcia Jarosława Kaczyńskiego - kandydata PiS na prezydenta - powstały we wtorek w Kielcach i Łodzi.

Założyciele kieleckiego komitetu oświadczyli, że zawiązali to gremium "w poczuciu odpowiedzialności oraz pragnienia budowy bogatej, solidarnej i sprawiedliwej Polski".

Wśród założycieli komitetu jest m.in. czworo profesorów kieleckich uczelni: Barbara Barszcz, Monika Springer, Zbigniew Szcześniak i Józef Kuśmierz, aktor Edward Kusztal, fotografik Paweł Pierściński, olimpijczyk Zbigniew Piątek i westerplatczyk Ignacy Skowron. Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Kielcach poinformowano, że do 20-osobowej grupy założycielskiej dołączyło już około 20 innych osób z różnych środowisk.

Społeczny komitet poparcia, który powstał w Łodzi, tworzą m.in.: aktor łódzkiego Teatru Nowego Wojciech Doroszyński, doradca pierwszej Solidarności, adwokat Rafał Kasprzyk, muzycy zespołu Trubadurzy: Sławomir Kowalewski i Marian Lichtman, reżyser filmowy i teatralny Grzegorz Królikiewicz, b. minister nauki i b. rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Michał Seweryński a także b. reprezentant Polski w piłce nożnej Jan Tomaszewski.

Poza nimi na liście jest 23 wykładowców łódzkich uczelni, kilku lekarzy, nauczycieli, aktorów i działaczy opozycji antykomunistycznej, wśród nich m.in. rektor Filmówki Robert Gliński.

Podczas inauguracyjnego spotkania odczytano deklaracją komitetu. Napisano w niej, że jego członkowie pragną silnej Polski, w której "narodowa tradycja i przywiązanie do wartości chrześcijańskich gwarantują poszanowanie praw wszystkich obywateli".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji