Artykuły

Łódź. List otwarty dyrektora Janusza Michaluka

List otwarty dyrektora Teatru Nowego Janusza Michaluka skierowane do redakcji Gazety Wyborczej - Łódź.

Szanowna Pani

Barbara Piegdoń- Adamczyk

Redaktorka naczelna Gazety Wyborczej - Łódź

List otwarty

Szanowna Pani Redaktor,

Ze smutkiem i żalem obserwuję podejmowane w ostatnich tygodniach próby wywarcia presji przez Gazetę Wyborczą - Łódź na władzach Miasta Łodzi w sprawie przywrócenia do pracy Pana Zbigniewa Brzozy w Teatrze Nowym. Gazeta Wyborcza - Łódź wielokrotnie wraca do tej sprawy nie biorąc pod uwagę stanowiska zdecydowanej większości pracowników Teatru Nowego im. K. Dejmka a także Prezesa Zarządu Głównego ZASP. Szczególnie zbulwersował mnie wywiad z Markiem Cichuckim zamieszczony w wydaniu Gazety Wyborczej - Łódź z dnia 12 maja. Jest w nim tak wiele nieprawdziwych stwierdzeń, iż napisanie sprostowania zajęłoby mi kilka stron. Nie chcę tego robić, aby nie zniżać się do poziomu argumentów przedstawionych przez Pana Cichuckiego. Proszę jednak Panią redaktor o to, aby Gazeta Wyborcza - Łódź opublikowała mój list w tej sprawie. Liczę na obiektywizm Pani Redaktor i na to, że zasada audiatur et altera pars obowiązuje w kierowanej przez Panią gazecie.

Nie zamierzam polemizować z fałszywymi zarzutami zawartymi w wypowiedziach Marka Cichuckiego. Nie chcę uczestniczyć w dyskusji opartej na prywatnych żalach pracownika Teatru. Nieprawdziwa opowieść Marka Cichuckiego krzywdzi i pomawia wielu wartościowych ludzi. Wyrażam swoją dezaprobatę wobec szkodliwych dla Teatru insynuacji wypowiedzianych przez etatowego pracownika tegoż Teatru. Przypominam, iż aktor ten został przewidziany do zwolnienia z pracy w 2006 roku z powodów artystycznych przez ówczesnego dyrektora Jerzego Zelnika i od tej pory korzysta z ochrony Związku Zawodowego Aktorów Polskich.

Wiem, że osoby, których dobra osobiste naruszył swoimi wypowiedziami Pan Cichucki skierują sprawę na drogę postępowania sądowego.

Przypominam, iż jestem zdecydowanym zwolennikiem przeprowadzenia otwartego konkursu na stanowisko dyrektora naczelnego Teatru Nowego, który umożliwi wybór najlepszego kandydata i zapewni udział w komisji konkursowej przedstawicielom stowarzyszeń twórczych i związków zawodowych.

Janusz Michaluk

Dyrektor Naczelny

Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji