Artykuły

Miłość na głosy

"Miłość" w reż. Marka Kasprzyka w Teatrze Logos w Łodzi. Pisze Renata Sas w Expressie Ilustrowanym.

Ireneusz Iredyński ma opinię prowokatora i poszukiwacza prawdy. Stefan Kisielewski w swoim "Abecadle" napisał o nim: "Przedziwny. Zabawny. Trochę bandyta, trochę wariat, duży alkoholik. Ale niesłychanie zdolny chłopak". Z twórczości pisarza nieżyjącego od ćwierć wieku Marek Kasprzyk w Teatrze Logos zbudował widowisko pt. "Miłość".

Tytuł o nieograniczonej pojemności. Zmieszczą się pod nim wszelkie stany relacji On-Ona-Ono. Jest więc dogasanie uczuć i szukanie dla nich miejsca w pogoni za lepszym życiem oraz pozycją, wzajemne oczekiwania i wreszcie "krzywe zwierciadło", czyli sytuacje rodzinne odgrywane przez dzieci.

W symbolicznej, celnej dekoracji złożonej z ustawionych w perspektywie ram (autor Ryszard Warcholiński) odsłaniane są małżeńskie portrety i toczy się terapeutyczna pogadanka. Całość uznać można za łagodną prowokację do spojrzenia na własne uczuciowe układy. Wykonawcy: Jolanta Kowalska, Luiza Łuszcz-Kujawiak, Monika Tomczyk, Marek Targowski, Józef Hamkało i Michał Kruk, starają się życiowe dialogi połączyć z kabaretem, w jaki codzienna rutyna,

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji