Artykuły

Wreszcie szczęśliwy

W ubiegłą niedzielę PIOTRA MACHALICA ukończył 50 lat. Jest aktorem teatralnym, filmowym, telewizyjnym, śpiewa i reżyseruje. Talent odziedziczył po swoim ojcu, wybitnym aktorze, nieżyjącym już Henryku Machalicy.

Aktorem jest również jego brat Aleksander. Choć nie pracowała w tym zawodzie, studia aktorskie ukończyła była żona artysty Małgorzata. Aktorką jest także obecna partnerka życiowa Piotra Machalicy, Edyta Olszówka.

Aktor urodził się 13 lutego 1955 roku w Pszczynie. Wykształcenie zdobył w warszawskiej PWST, którą ukończył w 1981 roku. Gdy był na III roku studiów, Jerzy Sztwiertnia zaproponował mu rolę księdza Wawrzyniaka w serialu "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy". Znakomicie zagrana rola otworzyła mu drogę do dalszej kariery i przyniosła ogromną popularność.

Po studiach trafił do Teatru Powszechnego, gdzie zatrudnionyjest do dziś. Współpracował z reżyserami popularnych i lubianych filmów, m.in.: Jackiem Bromskim ("Zabij mnie, glino", "Sztuka kochania", "Kuchnia polska"), Feliksem Falkiem ("Bohater roku", "Kapitał, czyli jak zrobić pieniądze w Polsce"), Filipem Bajonem ("Sauna"), Krzysztofem Kieślowskim ("Dekalog"), Wojciechem Wójcikiem ("Ekstradycja"). Aktor nie stroni od telenowel, ostatnio zagrał w komediowym serialu "Rodzinka", wcześniej w,,Na dobre i na złe".

W pamięci widzów zapisał się także jako jeden z wykonawców spektaklu

z piosenkami Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego "Zimny żal" w reżyserii Magdy Umer. Kolejny spektakl kabaretowy - "Big Zbig Show" - umożliwił spełnienie młodzieńczych marzeń aktora o śpiewaniu w kapeli rockowej.

W przeciwieństwie do życia zawodowego, które jest pełne sukcesów, prywatne życie aktora nie jest najszczęśliwsze. Piotr Machalica w jednym z wywiadów mówił, jak wielkim przeżyciem było dla niego porzucenie rodziny przez ojca. Henryk Machalica zostawił żonę i dzieci dla innej kobiety. Pamięć o tym przykrym przeżyciu z dzieciństwa nie przeszkodziła Piotrowi Machalicy w porzuceniu swojej żony i dzieci. Rozstanie odbyło się w świetle jupiterów. Małgorzata Machalica żaliła się kolorowym pismom, że swoją karierę poświęciła dla rodziny, a jej mąż najpierw ją zdradził, potem porzucił, a następnie przestał płacić na dzieci. Piotr Machalica długo zachowywał wyniosłe milczenie, aż w końcu nie wytrzymał. Wszyscy się dowiedzieli, że ich małżeństwo od początku było nieudane, a żona wpędziła go w długi. Jednym słowem, najprawdziwszy magiel.

Ostatnio wrzawa wokół prywatnego życia Piotra Machałicy nieco ucichła. Być może pięćdziesięcioletni aktor zawinął wreszcie do spokojnej przystani. Może związek z młodszą o dwadzieścia lat Edytą Olszówką okaże się szczęśliwszy? Należy mu tego życzyć, choćby z okazji pięćdziesiątych urodzin.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji