Artykuły

Poznań. Kolejne nagrody dla Andrzeja Maleszki

Kolejny sukces odniósł nakręcony przez poznańskiego reżysera Andrzeja Maleszkę [na zdjęciu] film "Magiczne drzewo". Na Azjatyckim Festiwalu Filmów dla Młodej widowni w Taipei otrzymał Grand Prix oraz nagrodę publiczności.

Film Maleszki konkurował z kilkudziesięcioma produkcjami z całego świata. Są to już piąta i szósta nagroda międzynarodowa dla filmu "Magiczne drzewo". Pod koniec marca w Nowym Jorku na BAM Kids Festival nagrodzono go nagrodą "BAM-mie" dla najlepszego pełnometrażowego filmu dla dzieci.

W ubiegłym roku od momentu premiery, która miała miejsce 18 września "Magiczne drzewo" nagrodzono nagrodą specjalną na Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci w Chicago oraz nagrodą "Poltelu" na Festiwalu Filmów Polskich w Chicago za piękny plastyczny przekaz mądrego przesłania o ważnych walorach humanistycznych.

Natomiast na Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci w Oulu w Finlandii "Magiczne drzewo" otrzymało nagrodę CIFEJ (Międzynarodowego Centrum Filmów dla Dzieci i Młodzieży) za opowiedzenie historii z punktu widzenia dziecka. Za to, że film jest mądry, oryginalny i dynamiczny. Jednak co najważniejsze, to fakt, że autentycznie przejmujemy się losami dziecięcych bohaterów i aby ponownie byli ze swoimi rodzicami.

Dodajmy, że nagrodami obsypano swego czasu również reżyserowany przez Andrzeja Maleszkę serial "Magiczne drzewo". W 2007 roku otrzymał on uważaną na telewizyjnego Oscara nagrodę "Emmy" w kategorii filmów dla dzieci i młodzieży oraz prestiżowego "Srebrnego Hugona", czyli nagrodę Hugo Television Award.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji