Artykuły

Toruń. Twórcy z regionu docenieni

Aktorzy, reżyserzy i pracownicy administracji teatrów naszego województwa zostali nagrodzeni przez marszałka. Okazją do wyróżnienia ludzi związanych ze sceną teatralną było Międzynarodowe Święto Teatru. Obchodzone jest 7 marca od 1961 roku.

Zarząd województwa uhonorował osoby szczególnie zasłużone dla rozwoju sztuki teatralnej w regionie. W miniony wtorek marszałek Piotr Całbecki wręczył piętnaście nagród pieniężnych w toruńskim Teatrze im. Wilama Horzycy [na zdjęciu].

Nagrodzeni zostali: Pavlo Tolstoy i Alicja Kuklińska z Opery Nova, Michał Czachor i Bernadeta Fedder z Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Emilia Betlejewska z Teatru Lalek Zaczarowany świat, Marzenna Czarnecka, Maria Kierzkowska, Franciszek Lewicki, Anna Magalska-Milczarczyk, Grzegorz Wiśniewski z Teatru im. Wilama Horzycy, Magdalena Zabłotna z Teatru Wiczy, Andrzej Pietrzak i Barbara Rogalska z Teatru "Baj Pomorski" w Toruniu, Paweł Drzewiecki z Teatru Impresaryjnego we Włocławku i Anna Granica z Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu.

Podczas gali odbył się koncert Jacka Bończyka "Recital na piano i bass". W trakcie uroczystości wicemarszałek województwa Edward Hartwich wręczył Tatianie Pawłowskiej, emerytowanej aktorce Teatru im. Wilama Horzycy medal "Zasłużony kulturze Gloria Artis". Uhonorowanie nadane jest przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Gratulujemy!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji