Artykuły

Warszawa. Konsekwentny charytatywnie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 27 marca Teatr Konsekwentny zaprasza na swoje spektakle. Wszystko to odbędzie się na scenie Teatru Staromiejskiego przy ul. Jezuickiej 4. Podczas trwania święta teatru odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie dla chorej Laury Izabeli Jurgi.

godzina 18:30 "i póki śmierć nas nie rozłączy czyli DOBRANOCKA" Ladislav Fuks " Srebrne wesele" tłum. Cecylia Dmochowska

godzina 20:00 "PACJENT" (na zdjęciu)

Pierwszy spektakl to historia dwójki staruszków, zrzędliwych dziadków, kapryśnych, złośliwych, kłótliwych małżonków, którzy przez ponad godzinę przekonują się wzajemnie do swoich racji i przekonać nie mogą.

"Pacjent" to monodram, w którym opowiedziana historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach i przeżyciach przypadkowego "pacjenta" w warszawskim szpitalu. Spotkać to może każdego z nas. Relacja bohatera ma charakter reportażu, w którym - jak w życiu - kabaret miesza się z tragedią. Aktor przedstawia życie, a właściwie próbę przystosowania się do życia w warunkach szpitala- koszar, lazaretu, więzienia Spektakl jest satyrą na polską Służbę Zdrowia. Z perspektywy szpitalnego łóżka świat zaczyna wyglądać inaczej. Działania i gesty odwiedzających nabierają nowego znaczenia, a świat zupełnie obcych osób - wcześniej wrogi i nieprzystępny - nagle staje się zaskakująco bliski.

Dochód ze spektaklu "Pacjent" zostanie przekazany na rehabilitację Laury Izabeli Jurgi - przyjaciółki Teatru Konsekwentnego, która wymaga stałej opieki lekarskiej z uwagi na porażenie mózgowe z którym zmaga się od urodzenia.

Ceny biletów: 50 pln - cena biletu na oba spektakle, 35 pln - cena biletu na jeden spektakl. Rezerwacja: rezerwacja@teatrkonsekwentny.pl lub 509 780 261.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji