Artykuły

Łódź. "Kukła" w Teatrze Małym w Manufakturze

"Kukła " Pawła Binke w reżyserii Mariusza Pilawskiego to nowy spektakl Teatru Małego. Grają: Katarzyna Walter i Witold Łuczyński.

Kukła nazwana "komedią na czasie", to tekst napisany pod pseudonimem przez wprawnego obserwatora czasów, w których żyjemy. Napisane przez tego autora teksty sztuk i scenariuszy dokumentują dziś doskonale absurd i uwarunkowania, w których dane było żyć dzisiejszym pięć-, sześć-, siedemdziesięciolatkom. Siedząc przed telewizorem mówią swoim dzieciom i wnukom: "widzicie moi kochani... tak się żyło w tamtych czasach", wycierają ukradkiem łzę wzruszenia, albo złości.

Kukła to lekkie spojrzenie na czas teraźniejszy, na to, co nas zalewa "falą tsunami" poprzez medialne wślizgiwanie się do naszych łóżek już rano, gdy tylko naciskamy guzik uruchamiający TV, radio, a przede wszystkim internet.

Katarzyna Walter wcielająca się w postać "Pani Prezes czegokolwiek", kobieta w stosownym wieku, ale dającym jeszcze szanse na miłość, karierę i styl, zastanawia się, czy zrobić to tak? A może całkiem inaczej? Stawia pytania o wartości nadrzędne, które wydają się jednak podrzędne? A może odwrotnie?

Autorką scenografii do spektaklu jest Honorata Łukasik. Kostiumy przygotowała Monika Olszewska-Sulejewicz.

Teatr Mały, ul. Drewnowska 58

26, 27 (premiera) i 28 marca o 19.15

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji