Artykuły

Warszawa. "Fuera de Campo" w choreogr. Daniela Abreu

"Fuera de Campo" znaczy tyle co "poza zasięgiem", ale twórcy z Teatru Tańca Zawirowania wyjaśniają, że chodzi im o pole widzenia, a nie działania. "Każda decyzja coś oznacza, implikuje, że coś za nią stoi.

Obraz sugeruje, że stoi za nim decyzja - piszą o nowym spektaklu. - Taniec zatem jest wehikułem służącym dotarciu do sensu i znaczeń relacji obserwowanych z zewnątrz".

Te zdania nie prezentują nam, co zobaczymy na scenie. Ale jeśli choć raz widziało się pracę hiszpańskiego choreografa Daniela Abreu, który odpowiada za premierę Zawirowań, można co nieco wyczytać między wersami.

Abreu analizuje wszystkie najdrobniejsze detale ruchu, więc obraz, jaki zaproponuje, powinien być dopracowany. Lubi rysunek ciał podkreślać innymi mediami (np. fotografią, muzyką i światłem). Tak więc ruch zostanie silnie wzmocniony wizualnie... Czy przewidywania się sprawdzą? Zobaczymy w czwartek. "Fuera de Campo", chor. Daniel Abreu, Teatr Tańca Zawirowania Stara Prochoffnia, Warszawa, ul. Boleść 2, bilety: 40 zł, rezerwacje: tel. 796 550 570, czwartek (25.03) - piątek (26.03), godz. 19.15

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji