Artykuły

Łódź. Premiera, książka i wystawa u Arlekina.

"Złodziej czasu" w reż. Waldemara Wolańskiego to najnowsza premiera Teatru Arekin, przygotowana z okazji Światowego Dnia Teatru Lalek (21 marca).

Spektakl to nowość w repertuarze Teatru Arlekin - prapremiera polska, dodatkowo zsynchronizowana z ogólnopolską premierą książki dla dzieci pod tym samym tytułem. Autorem książki "Złodziej czasu" jest Waldemar Wolański, który jest jednocześnie autorem scenariusza i reżyserem spektaklu. "Złodziej Czasu" to klasyczna baśń, z wszystkimi atrybutami przynależnymi temu gatunkowi, czyli czarami i walką złego charakteru z dobrym. Jest ponadczasową opowieścią o przemijaniu, o walce z upływającym czasem, szukaniu szczęścia i w końcu o miłości. To metaforyczna opowieść o złym Czarodzieju, który kradnie czas ludzi, i dzielnym malcu, który postanawia go pokonać.

Wystawa fotografii "Umykanie...i inne wskazówki" (na zdjęciu) autorstwa Kamili Bogulewskiej będzie towarzyszyła premierze spektaklu "Złodziej czasu" w Teatrze Lalek Arlekin. Na wernisaż zapraszamy 20 marca 2010 o godzinie 16'30. Ekspozycję wzbogaci kolekcja zegarów Adama Wolskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji