Artykuły

Warszawa. Warsztaty taneczne oraz "Perro" Daniela Abreu

Obecność w Warszawie Daniela Abreu związana jest więc oczywiście z przygotowaniami do premiery, ale Stara Prochoffnia wykorzystuje ten fakt także do organizacji warsztatów tanecznych oraz do prezentacji jego solowego pokazu "Perro" ("Pies").

Jesteśmy przed planowaną na 25 marca premierą spektaklu "Fuera de Campo" ("Poza zasięgiem"), który Teatr Tańca Zawirowania przygotowuje we współpracy z Danielem Abreu. Hiszpański choreograf był jednym z najbardziej oklaskiwanych gości ubiegłorocznego festiwalu Zawirowania.

Jego obecność w Warszawie związana jest więc oczywiście z przygotowaniami do premiery, ale Stara Prochoffnia wykorzystuje ten fakt także do organizacji warsztatów tanecznych oraz do prezentacji jego solowego pokazu "Perro" ("Pies").

Autor twierdzi, że "Perro" pozwala na podwójną interpretację. Z jednej strony oglądamy historię półdzikiego psa, który w zetknięciu z człowiekiem przeżywa jednocześnie sprzeczne emocje - np. zaufanie i niepokój.

Z drugiej wszakże to tylko przenośnia, gdyż na scenie stanie przed nami człowiek, czyli Abreu. I zadaje pytania. Ile w nas jest zwierzęcości? Na ile kierujemy się instynktem, odrzucając rozumowe analizy? Czy by przetrwać, potrzebujemy kłów i pazurów?

"Perro" Daniel Abreu, Stara Prochoffnia, Warszawa, ul. Boleść 2, bilety: 25 - 30 zł, rezerwacje: tel. 22 635 89 64 begin_of_the_skype_highlighting              22 635 89 64      end_of_the_skype_highlighting wew. 105, sobota (13.03), godz. 19.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji