Artykuły

Cieszyn. Spektakl Machalicy dla niewidomych

Niezwykły spektakl można będzie obejrzeć w niedzielę w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Na muzyczno-recytatorskie przedstawienie Piotra Machalicy "Stachura" będą mogły przyjść także osoby niewidzące i słabowidzące.

- "Stachura" to przedstawienie inne niż wszystkie sztuki teatralne wystawiane na scenach. Ma specjalnie rozbudowaną narrację dla osób niewidomych, które będą mogły odbierać teatr nie tylko słuchem, ale również dotykiem i węchem - wyjaśnia Michał Komorowski z Oddziału Śląskiego Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Słabowidzących.

Zorganizowany przez Fundację spektakl przygotował teatr w Częstochowie. Dochód z przedstawienia zostanie przeznaczony na zorganizowanie wakacyjnych integracyjnych obozów harcerskich dla dzieci, młodzieży niewidomej i słabowidzącej. Po przedstawieniu odbędzie się licytacja przedmiotów darowanych przez artystów, biznesmenów i polityków.

- Na spektakl składać się będą piosenki Edwarda Stachury do muzyki Jerzego Satanowskiego w wykonaniu Piotra Machalicy. Zostanie przypomnianych kilka tekstów Stachury oraz kilka piosenek, m.in. "Życie, to nie teatr", "Biała lokomotywa", "Nie brookliński most", "Opadły mgły", "Ach, kiedy znowu ruszą dla mnie dni....". Planujemy też wydanie płyty CD z piosenkami Stachury w wykonaniu zaprzyjaźnionych z fundacją artystów - dodaje Michał Komorowski. Fundacja chce ze "Stachurą" odwiedzić teatry w całej Polsce.

Spektakl rozpoczyna się o godz. 18.00. Bilety kosztują 18 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji