Artykuły

Warsztaty Laboratorium Improwizacji na Łowckiej

Studio Ciało zaprasza do Laboratorium Improwizacji - 6, 7 marzec - dwudniowa sesja (warsztaty) improwizacji tańca współczesnego. Zajęcia poprowadzi Ilona Trybuła

STAN TAŃCA

Na sesjach będziemy pracować nad stanem gotowości i dyspozycyjności do wejścia w taniec- taniec improwizowany czyli nieznany i nieprzewidywalny.

Skoncentrujemy się na uchwyceniu impulsu, który pokaże nam jak i co tańczyć oraz na przekształceniu stanu naszego ciała, umysłu i ducha w formę- w taniec odkrywany i komponowany w czasie rzeczywistym .

Techniczną stroną przygotowania się do ww. zadań będą ćwiczenia wyzwalające jakości i dynamikę w ciele , poznanie i oswojenie przestrzeni - integralnej części tańca i kompozycji, wyczucie czasu , podejmowanie natychmiastowych decyzji, ćwiczenie uważności ( na siebie i partnera/ów).

Ilona Trybuła - Tancerka, improwizatorka, choreograf, nauczyciel.

Absolwentka Gdańskiej Szkoły Baletowej i Akademii Muzycznej w Warszawie.

Od 15 lat działa w warszawie jako twórca niezależny , zajmując się tańcem współczesnym.

Specjalizuje się , uprawia i propaguje dziedzinę sztuki jaką jest improwizacja- taniec improwizowany.

Od 10 lat uczy improwizacji w szkole aktorskiej Haliny i Jana Machulskich wg autorskiego programu, prowadzi też laboratorium improwizacji w założonym przez nią Studio Ciało.

Jest autorką wielu solowych spektakli improwizowanych.Tańczy w założonym przez nią Kolektywie Melba- pierwszym w Polsce profesjonalnym zespole tancerzy i muzyków improwizujących.

Współpracowała z a artystką sztuk wizualnych Anną Baumgart w ramach festiwalu Temps D'image- projekt Chantier ( zakładający interdyscyplinarność pracę w procesie), spektakl pokazywany w Rzymie na festiwalu Roma - Europa.

Twórca i dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Tańca SIC!., w ramach którego można było zobaczyć najwybitniejszych improwizatorów na świecie i wziąć udział w warsztatach przez nich prowadzonych, a także wziąć udział w wykładach i rozmowach z gośćmi.

STUDIO CIAŁO to miejsce i przestrzeń dla nauki, eksperymentu i twórczości w dziedzinie szeroko pojętego tańca współczesnego.

STUDIO CIAŁO chce udostępniać wiedzę o ciele, treningu, metodzie pracy i procesie twórczym, zapraszając nauczycieli i twórców z kraju i zagranicy.

Twórcą Studio Ciało jest Ilona Trybuła.

Pierwszym projektem Studio Ciało jest LABORATORIUM IMPROWIZACJI projekt edukacyjny w całości poświęcony tańcowi improwizowanemu.

Dwudniowe sesje odbywają się raz w miesiącu.

Impro Lab prowadzą Marysia Stokłosa i Ilona Trybuła oraz zaproszeni goście.

Kiedy:

6 marzec godz 16-19

7 marzec godz 12-15

Gdzie:

Centrum Edukacji Łowicka, ul. Łowicka 21, Warszawa

Uwaga:

Na warsztaty zapraszamy osoby z doświadczeniem i bez.

Prosimy o dołączenie krótkiej informacji o sobie.

Cena:

60 pln - płatne na miejscu pół godz.przed warsztatem

Zapisy i info:

+48 605 170 258

ite@onet.eu

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji