Artykuły

Bytom. Operowy debiut Andrzeja Lamperta

Andrzej Lampert, wokalista zespołu PIN debiutuje w w partii Alfreda w "Traviacie" Giuseppe Verdiego, po raz pierwszy w spektaklu operowym! 27 lutego 2010 r. o godz. 18.00 Scena Opery Śląskiej w Bytomiu.

Andrzej Lampert. Tenor. Chorzowianin; wokalista, kompozytor, autor tekstów, aranżer i współproducent muzyczny zespołu PIN. Laureat telewizyjnego programu TVP2 "Szansa na sukces". Debiutował w zespole Boom Box. Został dostrzeżony w programie telewizji TVN "Twoja droga do gwiazd". Studiował w Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie śpiewu Renaty Danel. W 2008 roku ukończył studia na wydziale wokalno-aktorskim w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie śpiewu Janusza Borowicza. W 2003 roku założył z przyjaciółmi zespół PIN, z którym w 2005 roku wystąpił w Debiutach w Opolu - na XLII Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki. W tym samym roku wydał album album pt. 0001 dla wytwórni EMI Music Poland / Pomaton, z którego pochodzą przeboje: "Bo to co dla mnie", "Odlot aniołów", "2 kwietnia 2005". Kolejny hit, "Wina mocny smak", wykonany został podczas Festiwalu Jedynki w Sopocie w 2006 roku. Koncertował z zespołem Negro Spirituals & Gospels, Akademickim Zespołem Muzycznym Politechniki Śląskiej. W 2008 roku w duecie z Sarah Brightman nagrał utwór pt. I will be with you, który znalazł się na płycie "Symphony".

Wykonawca doskonale czuje się w repertuarze soft rock, pop, a także rewelacyjnie przyjmowany jest przez publiczność śpiewając repertuar klasyczny - operowy i musicalowy. Jego interpretacje utworu "Maria" Bernsteina czy aria Cavaradossiego z "Tosci" Pucciniego wzbudzają ogromny entuzjazm melomanów. Andrzej Lampert w Operze Śląskiej w Bytomiu wystąpił dwa razy w roku 2009 w zupełnie odmiennym repertuarze - podczas koncertu Ewy Urygi oraz podczas koncertu z okazji jubileuszu znamienitego tenora Bogdana Paprockiego - legendy polskiej sceny operowej. Właśnie wtedy - znany śpiewak Wiesław Ochman - zaproponował mu debiut operowy w partii Alfreda, w wyreżyserowanej przez siebie Traviacie G. Verdiego. Ten wybitny artysta już wcześniej dostrzegł talent i możliwości wokalno-aktorskie Lamperta, bowiem w 2006 r. ufundował specjalnie dla niego pozaregulaminową nagrodę dla najbardziej obiecującego głosu tenorowego w III Konkursie Wokalnym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.

Andrzej Lampert w swoich projektach często łączy klasykę z soft rockiem, twierdząc, iż może śpiewać zarówno rozrywkę, jak i operę - bez uszczerbku dla żadnej z tych dziedzin.

Kolejne spektakle Traviaty z udziałem Andrzeja Lamperta:

1 marca 2010 g. 18.00 Teatr Śląski w Katowicach

28 października 2010 g. 18.00 Opera Śląska w Bytomiu

30 października 2010 g. 18.00 Opera Śląska w Bytomiu

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji