Artykuły

Wrocław. "Kaspar" i "Akropolis. Rekonstrukcja" pojadą na WST

Dwa spektakle Wrocławskiego Teatru Współczesnego "Akropolis. Rekonstrukcja" (na zdjęciu) i "Kaspar" otrzymały zaproszenie na 30. Warszawskie Spotkania Teatralne, które rozpoczną się 12 kwietnia.

Przed ta imprezą "Akropolis. Rekonstrukcja" w reż. Michaela Marmarinosa oglądać można we Wrocławiu jeszcze tylko w sobotę i niedzielę - 20 i 21 lutego. Ta międzynarodowa wyprawa w poszukiwaniu polskiego Akropolis jest próbą określenia i odnalezienia go na nowo. Spektakl powstał na motywach dramatu Stanisława Wyspiańskiego, który za polski 'akropol' uważał krakowski Wawel. Twórcy spektaklu odwołują się także do słynnego przedstawienia Jerzego Grotowskiego z 1962 roku, gdzie 'akropolem' był obóz zagłady w Auschwitz. Publiczność wrocławskiego spektaklu zajmuje miejsca zarówno na scenie, jak i na widowni. Część akcji toczy się w specjalnie zbudowanym basenie. Własne kompozycje wykonuje w spektaklu "na żywo" Piotr Dziubek.

"Kaspara" w reżyserii Barbary Wysockiej będzie można obejrzeć w WTW od 23 do 26 lutego. W roli głównej występuje tu Szymon Czacki - nominowany to tegorocznej nagrody Kulturalnej Gazety Wyborczej wARTo w dziedzinie teatru. Gra człowieka osaczonego i zmanipulowanego przez język. Słowa są tu narzędziem, które pozbawia go osobowości, osacza i chwyta w sieć niebezpiecznych półprawd. Przed prezentacją na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych "Kaspar" pojawi się w repertuarze WTW także pod koniec marca.

Fragmenty obydwu spektakli znajdą się również na płycie DVD, która ma promować polski teatr za granicą. Wydawnictwo przygotowane jest pod auspicjami Instytutu Adama Mickiewicza oraz Instytutu Teatralnego i zawiera 15 najbardziej interesujących polskich produkcji teatralnych minionego roku.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji