Artykuły

Szczecin. Buduje się szkoła baletowa

- Wszystkie prace rozbiórkowe zostały zakończone, a sprawozdania finansowe do ministra kultury i do miasta złożone - tak Maria Andrzejewska z Fundacji Balet opisuje najnowsze wieści związane z powstającą w Szczecinie szkołą baletową przy ul. Dębogórskiej. Placówka zostanie otwarta w miejscu dawnej, dziś zdewastowanej olejarni.

M. Andrzejewska podkreśla, że mimo iż na zewnątrz nie bardzo widać postępujące prace, to sporo już zostało zrobione: - Plan budowy na ten rok to tylko roboty wewnątrz budynku przyszłej szkoły wraz z montażem okien.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w przyszłym roku zostałyby zrobione prace wykończeniowe: - Mam nadzieję, że szkoła zacznie działać w 2012 roku - mówi M. Andrzejewska. - I ma szansę stać się kulturalną wizytówką Szczecina.

Według planów Fundacji Balet, szkoła baletowa byłaby częścią Międzynarodowego Domu Sztuki. Poza nią, w budynku ma być internat, a w kolejnych etapach remontu - również teatr, galerie, hotel. M. Andrzejewska nie ukrywa, że Dom Sztuki mógłby zacząć działać w miarę szybko, gdyby udało się uzyskać jak najwięcej pieniędzy: - Liczymy również na wsparcie mieszkańców - mówi. - Każdy ma bowiem możliwość przekazania jednego procentu z podatku na naszą fundację. Przy tak ogromnym przedsięwzięciu, jakim jest szkoła baletowa, liczy się każda złotówka.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji