Artykuły

Piotruś w technice czarnego teatru

"Piotruś i wilk" w reż. Libora Śtoumpfa w Teatrze Zdrojowym Animacji w Jeleniej Górze. Pisze Alina Gierak w Polsce Gazecie Wrocławskiej.

Jeleniogórski Zdrojowy Teatr Animacji sięgnął po klasykę czarnego teatru i zrealizował w XIX-wiecznej technice baśń symfoniczną "Piotruś i wilk" do muzyki Sergiusza Prokofiewa.

Premierowy spektakl widzowie oglądali w minioną niedzielę. W czarnym teatrze ubrani na czarno aktorzy są niewidzialni - dopiero odpowiednie ustawienie świateł uwypukla lalki i inne przedmioty, które animowane są przez artystów. Spektakl zrealizował Libor Štoumpf z Chrudima, kóry jest także autorem scenografii.

Czech dokonał świetnej adaptacji utworu Prokofiewa, która spodoba się nie tylko dzieciom. Połączył znakomicie muzykę ilustracyjną z wątkiem opowieści o Piotrusiu, który musi przeciwstawić się groźnemu wilkowi. Muzyka Prokofiewa, skomponowana do baśni, ma oswajać widzów z różnymi instrumentami. Dzięki dobrej animacji i perfekcyjnemu wykorzystaniu techniki czarnego teatru przedstawienie zaciekawi widza w każdym wieku.

Siedziba Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze jest w remoncie, najbliższe, niedzielne przedstawienie (14 lutego, godz. 16) pokazywane będzie na scenie Miejskiego Domu Kultury Muflon w Sobieszowie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji