Artykuły

Gorzów Wlkp. Teatr wystawi sztukę o żużlu

Na przełomie marca i kwietnia w gorzowskim Teatrze im. Juliusza Osterwy odbędzie się premiera spektaklu "Zapach żużla", który jest luźno inspirowany historią jednego z najlepszych polskich zawodników, reprezentanta Polski i Stali Gorzów, Edwarda Jancarza.

- To nie będzie jednak historia o nim. Nie będziemy roztrząsać jego tragicznego losu. Interesuje nas świat żużla, który w Gorzowie jest ikoną - powiedział reżyser Jacek Głomb w sobotę podczas konferencji prasowej.

Scenariusz powstaje na bazie rozmów z dawnymi, utytułowanymi zawodnikami Stali Gorzów, jak Bogusław Nowak, Zenon Plech czy Jerzy Rembas, a także z działaczami, m.in. obecnym prezesem klubu, Władysławem Komarnickim.

- Bardzo dobrze, jeśli teatr pokazuje lokalne opowieści, jest tożsamy z miastem. A wiadomo, że w Gorzowie żużel jest ikoną, religią - dodał Głomb.

Fabuła spektaklu jest jednak owiana tajemnicą. Wiadomo, że wystąpią w nim trzy aktorki i siedmiu aktorów z gorzowskiego teatru. Autorką tekstu jest Iwona Kusiak, kierownik literacki Teatru im. Juliusza Osterwy.

Spektakl "Zapach żużla" przygotowywany jest w ramach projektu "Na torach życia" wykonywanego w ramach zadań objętych mecenatem państwa, sfinansowanego ze środków ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego. Sztuka ma być pokazywana w całej Polsce.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji