Artykuły

Elbląg. Luty w Teatrze Sewruka

Dwie premiery, spektakle, które grane były już wcześniej, kolejne spotkania w ramach "Sceny przy stoliku" i "Elbląskiej Sceny Literackiej" - a wszystko to już w lutym na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka.

W najbliższy weekend - w sobotę o godz. 19 i w niedzielę o 17 - na Dużej Scenie zaprezentowana zostanie "Kolacja dla głupca" - współczesna francuska komedia Francisa Vebera w reż. Ewy Marcinkówny, ze świetnymi rolami Mirosława Siedlera i Lesława Ostaszkiewicza.

Przy stoliku i literacko

Kolejne spotkanie z cyklu "Scena przy stoliku" odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 17 na Małej Scenie. Tym razem w formie czytanej zaprezentowany zostanie utwór "Zatrute życie Marilyn" Dawida Barbero. W roli Marilyn zobaczymy Beatę Przewłocką, a w roli Gladys, jej matki - Marię Makowską-Franceson.

Z kolei 11 lutego o godz. 17 na Małej Scenie - w ramach "Elbląskiej Sceny Literackiej" - odbędzie się wieczór autorski Karoliny Baszuro, uczennicy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, zatytułowany "Czas myśli - nie trwa".

W walentynkowy wieczór (14 lutego) o godz. 17 na Małej Scenie elbląskiego teatru ponownie będzie można obejrzeć "Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)" [na zdjęciu] Adama Longa, Daniela Singera i Jessa Winfielda w reż. Lesława Ostaszkiewicza. Jest to teatr formy, spektakl aktorski, w którym swoimi talentami, pomysłami i warsztatowymi umiejętnościami popisuje się trzech młodych elbląskich aktorów: Tomasz Muszyński, Marcin Tomasik i Leszek Andrzej Czerwiński.

Królewna Śnieżka i Gang słowika

Dzień wcześniej, czyli 13 lutego o godz. 17, na Dużej Scenie odbędzie się premiera spektaklu "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" na motywach baśni braci Wilhelma i Jacoba Grimmów, według scenariusza i w reżyserii Moniki Gerboc - przepięknej muzycznej baśni, która nigdy się nie starzeje.

Kolejna premiera zaplanowana jest na 20 lutego o godz. 17 na Scenie na Wspólnej pokazany zostanie "Gang słowika" Juliana Tuwima w reż. Krzysztofa Grabowskiego i Hanny Świętnickiej-Grabowskiej (reżyseria scen lalkowych). Jest to propozycja teatru lalkowego dla najmłodszych, oparta na tekstach Juliana Tuwima - wyjątkowa teatralna podróż do świata wierszy, którą widzowie będą odbywali z aktorami i lalkami.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji