Artykuły

Łódź. Nagrody za "Komediopisanie" wręczone

Premierze "Komedii Romantycznej" Wojciecha Tomczyka w reżyserii Marcina Sławińskiego w Teatrze Powszechnym towarzyszyło uroczyste wręczenie nagród laureatom II edycji konkursu "Komediopisanie" organizowanego przez Polskie Centrum Komedii.

Wyniki konkursu poznaliśmy już 4 stycznia, ale dopiero w sobotę najlepsi komediopisarze odbierali wyróżnienia. Nagrody wręczała Grażyna Bolimowska, dyrektorka Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi, i Ewa Pilawska, dyrektorka Teatru Powszechnego.

I nagrodę w wysokości 30 tys. zł dostał Jarosław Jakubowskio za komedię "Życie". II miejsce i 20 tys. zł zdobył Przemysław Jurek za "Kochanowo i okolice". III nagrodę i 15 tys. zł jury przyznano Fredowi Apke, który w imieniu laureatów podziękował organizatorom i jurorom konkursu. Jury przyznało dwa wyróżnienia po 12,5 tys. zł każde dla Dominika Nowaka za "Pociąg osobowy do Chin" i Olgi Pietkiewicz za "Seks, metro i iPody". Jurorzy zwrócili uwagę na tekst Kamila Robaka "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Kupuj!" i komedię Agaty Myśliwiec "Halo, Panie Jerzy". Pierwsze inscenizacje zwycięskich sztuk obejrzymy na początku przyszłego sezonu teatralnego. Komedie na III edycję konkursu można wysyłać do 30 czerwca. Pula nagród to 90 tys. zł. Regulamin dostępny na stronie teatru: www.powszechny.pl.

Po wręczeniu nagród za "Komediopisanie" przedstawiciele Związku Artystów Scen Polskich Maciej Małek, prezes ZASP, i Roma Kamińska wręczyli Edwardowi Sośnie (odtwórcy roli Mundiala w "Komedii Romantycznej") nagrodę z okazji 50-lecia pracy artystycznej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji