Artykuły

Ostrołęka. Bajor, Turnau, Wierszalin w OCK

Ostrołęckie Centrum Kultury przedstawiło program koncertów w ramach cyklu "Nastroje we dwoje". Już dziś warto rezerwować czas - zapowiada się bardzo ciekawie:

23 stycznia - Wielka Fiesta Latynoska

Zespoły Calle Sol i Afro Carnaval wykonają w konwencji rewiowej tradycyjne utwory muzyki kubańskiej i brazylijskiej. Calle Sol to międzynarodowa grupa świetnych muzyków pod kierunkiem genialnego kubańskiego pianisty Reia Ceballo. Zespół brał udział we wszystkich liczących się projektach latino w Polsce. Nominowany do nagrody Fryderyki za płytę "Perro Volando". Afro Carnaval grupa pięknych tancerek różnych narodowości, łączących na scenie latynoskie tańce narodowe z współczesnymi, rewiowymi technikami. Występuje w barwnych zjawiskowych strojach. Na stałe współpracuje z Teatrem Buffo.

14 lutego - Czerwony Tulipan

Jeden z najlepszych polskich zespołów "krainy łagodności" wystąpi z jubileuszowym koncertem pt "To twoje oczy". Olsztyńska grupa wokalna obchodząca w ubiegłym roku 25-lecie działalności. Czerwony Tulipan znany jest w Polsce z nastrojowych, urzekających klimatem melancholii i refleksji koncertów. Jego starannie przygotowywane piosenki prowokują poetyckością i doskonałymi aranżacjami.

13 marca - Teatr Wierszalin - Reportaż o końcu świata [na zdjęciu]

Spektakl teatru Wierszalin z Supraśla. Głośny zespół teatralny założony w 1991 przez reżysera Piotra Tomaszuka oraz grupę współpracujących z nim aktorów. Siedzibą teatru jest miejscowość Supraśl pod Białymstokiem. Wierszalin porównywany jest przez krytykę do takich światowych zjawisk teatralnych jak "Teatr LABORATORIUM" Jerzego Grotowskiego czy "Cricot 2" Tadeusza Kantora. Oblicze teatru cechuje niezwykła prostota, spektakle nasycone są muzyką i śpiewem, drewniane rzeźby, figury i maski współistnieją z żywymi aktorami. Wierszalin jest trzykrotnym laureatem prestiżowej nagrody Fringe First przyznawanej na światowym festiwalu teatralnym w Edynburgu. W 1994 otrzymał z rąk Ministra Spraw Zagranicznych R.P. dyplom uznania za wybitne zasługi dla kultury polskiej na świecie, a w 1998 Nagrodę Krytyków Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI) w uznaniu wartości wnoszonych do teatru światowego

24 kwietnia - Recital Michała Bajora

Piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty Bajor śpiewa z towarzyszeniem 4 osobowego zespołu. Znany polski aktor i piosenkarz zaprezentuje najnowszy dwupłytowy album. To już szesnasty krążek w dorobku artysty. Jest w nim aż 26 utworów Marka Grechuty i Jonasza Kofty, które Bajor prezentuje w swoich wyjątkowych interpretacjach. Wykonawcy towarzyszy czteroosobowy zespół warszawskich muzyków.

29 maja - Niemen - widowisko muzyczno-baletowe

Wieczór poświęcony twórczości Czesława Niemena w wykonaniu tancerzy Kieleckiego Teatru Tańca i Kameralnego Chóru Proforma. Kielecki Teatr Tańca to jeden z trzech instytucjonalnych teatrów tańca w Polsce. Zespół specjalizuje się w repertuarze opartym na stylach tańca jazzowego. Wśród zrealizowanych przedstawień są duże formy z udziałem orkiestry symfonicznej oraz chóru, a także małe, kameralne formy choreograficzne. Teatr jako pierwszy i jedyny w Polsce realizuje przedstawienia w unikalnym stylu modern jazz underground: "Drab - Zeen", "Prophetie" autor - Thierry Verger, "Rozdwojenie" - Elżbieta i Grzegorz Pańtak. Olsztyński Chór ProForma to jeden z czołowych wykonawców amatorskiego ruchu chóralnego w Polsce; laureat kilkudziesięciu nagród krajowych i zagranicznych konkursów chóralnych. Znakiem rozpoznawczym zespołu, wyróżniającym go na tle innych wykonawców są stylowe interpretacje pełne ekspresji i radości muzykowania, znajdujące żywy rezonans wśród jego publiczności. ProForma stale współpracuje z Programem II Polskiego Radia, orkiestrami Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej i Cappella Bydgostiensis oraz z innymi profesjonalnymi instytucjami kultury w kraju i za granicą.

19 czerwca - Recital Grzegorza Turnaua

Piosenki własne i innych autorów Turnau śpiewa z towarzyszeniem muzyków krakowskich

Krakowski artysta, aranżer, pianista, kompozytor, wokalista i poeta, wykonawca tzw. poezji śpiewanej. Turnau stworzył swój własny styl muzyczny i kompozycyjny, czasami nawiązujący do muzyki jazzowej, smooth-jazzowej, także do dokonań Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza. Artysta występuje i nagrywa ze swoim stałym zespołem.

Nowa akcja jest finansowana z budżetu Miasta Ostrołęki a patronat nad nią objął Prezydent Miasta Ostrołęki.

Wszystkie imprezy będą się rozpoczynały o godz. 18.00. Cena biletu jest zawsze ta sama - 25 zł. Bilety będzie można kupić w pokoju nr 6 w OCK oraz kasie kina.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji