Artykuły

Gdańsk. Zmiana terminu premiery na Nowej Scenie Wybrzeża

Z powodu nadal trwających prac remontowych naszej nowej sceny, zmuszeni jesteśmy zmienić termin premiery "Zawiszy Czarnego" Juliusza Słowackiego w reżyserii Adama Orzechowskiego.

Premierą tego spektaklu chcemy rozpocząć działalność nowej sceny Teatru Wybrzeże - Czarnej Sali im. Stanisława Hebanowskiego. Premiera zaplanowana na piątek, 29 stycznia, odbędzie się w czwartek, 11 lutego 2010 roku. Na pierwsze, popremierowe spektakle zapraszamy od 12 do 18 lutego.

Remontowana właśnie scena mieści się w dawnej Sali 315 (nazywanej także Salą Prób), a jej widownia zaplanowana jest na 80 osób. Po premierowym "Zawiszy Czarnym" [zdjęcie z próby przedstawienia] zobaczymy na niej już wkrótce aż dwa prapremierowe spektakle: "Personę" Ingmara Bergmana w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego (premiera planowana na marzec 2010) oraz "Orgię" Piera Paolo Pasoliniego w reżyserii Wiktora Rubina (premiera planowana na kwiecień 2010).

Nazwa nowej sceny odwołuje się do istniejącej już kiedyś sceny Teatru Wybrzeże - Czarnej Sali działającej od 1977 do 2003 roku, a mieszczącej się w budynku obecnej siedziby Hotelu Wolne Miasto. W 1993 roku Czarnej Sali nadano imię Stanisława Hebanowskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji