Artykuły

Kielce. Słynne musicale w Filharmonii Świętokrzyskiej

Repertuar z musicali "West side story" i "Upiór w operze" to pierwsza tegoroczna propozycja Filharmonii Świętokrzyskiej. Początek koncertu w piątek o godz. 19.

Arie i duety, w tym słynny utwór "Time to say goodbye", zaprezentują Patrycja Tomaszewska i Jacek Kotlarski, którym towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą Bohdana Jarmołowicza.

"Upiór w operze" z muzyką Andrew Lloyd Webbera to jeden z najsłynniejszych i najbardziej dochodowych musicali w historii. Fabuła opiera się na kanwie powieści Gastona Leroux o tym samym tytule. Bohaterka, młoda sopranistka, staje się obsesją tajemniczego i zdeformowanego geniusza muzycznego zwanego Upiorem Opery. Z kolei "West side story" to współczesna wersja "Romea i Julii", której akcja rozgrywa się w latach 50. XX wieku na ulicach Nowego Jorku. Muzykę napisał Leonard Bernstein.

Patrycja Tomaszewska przygodę ze śpiewem zaczęła już w wieku 15 lat w warszawskim Teatrze Studio Buffo. Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie skrzypiec i II stopnia w klasie oboju. Od 1998 r. związana jest z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie - występowała m.in. w spektaklach "Crazy for you", "Taniec wampirów" czy "Upiór w operze".

Jacek Kotlarski jest absolwentem klasy śpiewu Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował z teatrem Roma i wrocławskim Teatrem Muzycznym Capitol. Obecnie występuje jako wokalista sesyjny, nagrywający i współpracujący z czołowymi aranżerami polskiej muzyki rozrywkowej. W koprodukcji z Krzysztofem Herdzinem kończy pracę nad swoim pierwszym solowym albumem.

Kielecką orkiestrę poprowadzi dziś Bohdan Jarmołowicz [na zdjęciu]. Dyrygent ten ma na koncie szereg nagród oraz liczne prawykonania polskich utworów współczesnych. Występował z najważniejszymi solistami z Polski i z zagranicy. Od 1990 r. nieprzerwanie prowadzi koncerty na corocznym słupskim Festiwalu Pianistyki Polskiej, a od 17 lat jest dyrektorem Państwowej Orkiestry Kameralnej i Teatru Impresaryjnego w Słupsku, przekształconej w 2005 roku na Polską Filharmonię Sinfonia Baltica.

Początek koncertu w piątek o godz. 19 w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej. Bilety - 20 zł normalny, 17 zł ulgowy i 16 zł rodzinny - w kasie filharmonii w godzinach 10-17 oraz na godzinę przed koncertem.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji