Artykuły

Płock. Na "Skrzypka na dachu" do szkoły muzycznej

Można już kupować bilety na jeden z najpopularniejszych na świecie musicali, który 8 stycznia zawita do Płocka. Na "Skrzypka na dachu" zaprasza Płocka Orkiestra Symfoniczna.

"Gdybym był bogaczem" - tak zaczyna się słynna piosenka ze "Skrzypka na dachu". Wykonuje ją główny bohater musicalu, Tewje, ukazując przy tym swoje marzenia.

Akcja musicalu, który powstał na podstawie książki "Dzieje Tewjego Mleczarza" Szolema Alejchema, rozgrywa się na początku XX w. w Anatewce - małym miasteczku na terenie imperium rosyjskiego. Żyją tu zarówno Żydzi, jak i Rosjanie, a obie społeczności starają się nie wchodzić sobie w drogę.

Osobiste problemy Tewjego, który marzy o dobrych mężach dla swoich córek, rozgrywają się na tle sytuacji politycznej. Oto pewnego dnia do Anatewki dociera wiadomość, że wszyscy Żydzi muszą opuścić miasteczko...

W rolę Tewjego w Płocku wcieli się Krzysztof Leszczyński, na co dzień związany z Łodzią. Artysta na swoim koncie ma m.in. role w Teatrze Wielkim w Łodzi, gdzie występował w repertuarze Verdiego, Pucciniego, Mozarta, Moniuszki. W rolę Tewjego wcielał się natomiast w łódzkim Teatrze Muzycznym i w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Oprócz Leszczyńskiego, będziemy mogli posłuchać Anny Walczak, Małgorzaty Kustosik, Sylwii Knap i innych.

Przedstawienie odbędzie się 8 stycznia (piątek) w sali koncertowej szkoły muzycznej o godzinie 19. Bilety, w cenie 30 zł, można kupować w kasie Płockiej Orkiestry Symfonicznej przy ul. Bielskiej 9/11 oraz w sklepie muzycznym Harfa przy ul. Kolegialnej 1. Na stronie www.posorkiestra.pl można natomiast dokonywać rezerwacji internetowej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji