Artykuły

"Skrzydła" Bardijewskiego w Teatrze Rozmaitości

Repertuar Warsztatów Dramaturgi Współczesnej, działających przy Teatrze Rozmaitości - po zaprezentowaniu "Orfeusza" Anny Świrszczyńskiej i "Czyżby?" Jacka Janczarskiego - wzbogacił się o nową pozycję, 15 bm. w sali Domu Cechu Krawców przy Krakowskim Przedmieściu 41 odbyła się premiera komedii Henryka Bardijewskiego "Skrzydła", w reżyserii Romana Kruczkowskiego.

Bardijewskiego interesuje współczesny człowiek uwikłany w określone sytuacje społeczno-obyczajowe; jego sztuki są połączeniem dwu odmiennych stylistyk - dosłowności i groteski, realności i metafory. W podobnym tonie utrzymane są także "Skrzydła". Odwieczne pragnienia człowieka wzniesienia się ku gwiazdom i tym razem kończą się klęską dla marzyciela ze "Skrzydeł" - krawca Jagodnego. Idea wzniesienia się w przestworza jednak pozostaje...

Na dużej scenie prezentowane są: "Warszawianka" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Ludwika Rene, "Żabusia" Gabrieli Zapolskiej (reż. Józef Słotwiński) z kreacją Emilii Krakowskiej, "Ewa" Jerzego Szaniawskiego (reż. Ignacy Gogolewski) ze znaną z filmu "Kobieta w kapeluszu" Hanną Mikuć w jednej z głównych ról, wreszcie przedstawienie dla dzieci i młodzieży "Tytus, Romek i A'Tomek" według komiksu Henryka Chmielewskiego, w inscenizacji i reżyserii Lidii Korsakówny i Kazimierza Brusikiewicza.

W przygotowaniu dramat Michała Bałuckiego "Dom otwarty", który reżyseruje Ignacy Gogolewski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji